Beat Tools Open Space: modular

24.02.2019 
Beat Tools Open Space: modular

Zapraszamy do Off Radio Kraków na kolejne warsztaty producenckie Beat Tools. Tym razem na tapetę weźmiemy modny ostatnio temat syntezatorów modularnych.

Już w najbliższą niedzielę (3 marca) odbędą się kolejne warsztaty producenckie Beat Tools. Do udziału w warsztatach zapraszamy zarówno posiadaczy systemów eurorack, jak również osoby planujące rozpocząć swoją przygodę z tego typu uzależnieniem... Postaramy się pokazać różne podejścia do modularów - będziecie mogli zapoznać się z pomysłami na budowę systemów, od tych dużych i skomplikowanych, po rozwiązania proste i kompaktowe. Stawiamy na aspekt praktyczny, dlatego oprócz pytań i dyskusji będzie możliwość przetestowania modułów, czy też przygotowanie patcha. Naszym priorytetem jest zaaranżowanie miłego, a zarazem ciekawego merytorycznie spotkania.

Program:

13.00 - 14.00 Paweł Pruski -  System modularny jako efekt

Podczas prezentacji pokazane zostanie w jaki sposób zbudować system pełniący rolę efektu (nie generatora dźwięku). Jak we współpracy z innym urządzeniem (np. Elektron Octatrack) stworzyć kompaktowy system, mogący być wykorzystany podczas live actó'w.

Paweł Pruski (Minoo) - producent związany z Four Tapes Records, Asfalt Records oraz Mad Hop. Poza działalnością producencką - dziennikarz Off Radia Kraków oraz magazynu Estrada i Studio.  Muzycznie oscyluje pomiędzy światem ambientów, a połamanych beatów.
Facebook


14.30 - 15.30 Piotr Figiel - Digitakt + 0 Coast + Bastl Kastle = Ultimate Techno Machine

Podejmiemy śmiałą próbę stworzenia szkicu utworu na Elektron Digitakt wykorzystując syntezatory Make Noise 0-Coast oraz Bastl Kastle. Piotr Figiel zaprezentuje także możliwości powyższych i jego workflow związane z pracą z tymi urządzeniami.

Piotr Figiel - producent muzyczny, live actowiec, DJj z Krakowa. W swojej twórczości łączy przeróżne inspiracje skupiając się na techno, IDM, oryginalnym sound designie, dobrym brzmieniu i graniu hardware’owych live actów. Jego produkcje wydawane były w wielu polskich i zagranicznych labelach, występował także ze swoimi live actami w wielu miejscach w Polsce. Od 4 lat Piotr jako dziennikarz radiowy prowadzi na antenie Off Radio Kraków audycję "Essentia Electronica", która stała się jednym z najważniejszych źródeł informacji i promocji dla krakowskiej sceny muzyki elektronicznej. Oprócz solowej działalności, Piotr w duecie z Dominikiem Gawrońskim tworzy projekt Krakowitz. Zajmuje się również produkcją, miksem i masteringiem, pomagając innym artystom osiągnąć wymarzone brzmienie ich muzyki.
Facebook

16.00 - 17.00 Michał Gałczewski - Sekwencery, powtarzalność i prawdopodobieństwo

Sekwencery w systemie eurorack nazywają się niekiedy najważniejszym elementem modulara. Pozwalają generować wiele zdarzeń, mogą być źródłem sterowania, prawdopodobieństwa, czy też wyzwalania innych funkcji.  Podczas prelekcji pokazanych zostanie kilka przykładowych zastosowań różnych typów sekwencerów.

Michał Gałczewski (TWEAK) Swoją przygodę z muzyka rozpoczął około roku 2000, wtedy też zainteresował się eksperymentowaniem z dźwiękiem. W swoim posiadaniu ma wiele syntezatorowych klasyków jak również nowoczesnych sprzętów (w tym system w formacie eurorack). Od lat skrupulatnie śledzi źródła dotyczące tematu, zagłębia się w sound design i doskonali swoje umiejętności związane z pracą z dźwiękiem.

17.00 - 18.00 Juliusz Doboszewski -  Czasami parametry użytkownika to parametry systemu

"Chciałbym porozmawiać o sposobach interakcji z syntezatorem. Oczywiście są klawiatury, przyciski, pokrętła i programowanie, ale co jeszcze jest dostępne? System modularny pozwala na wykorzystywanie rzadko spotykanych metod kontroli, m.in. poprzez płytki dotykowe, oddech, napięcie mięśni ciała, aktywność elektryczną skóry lub liści roślin. Chciałbym skupić się na (1) możliwościach dostępnych w formacie Eurorack, (2) możliwych zastosowaniach podczas występów na żywo i w muzyce generatywnej, (3) potencjale niestandardowych metod kontroli".

Juliusz Doboszewski zainteresował się systemami modularnymi przez Guentera Schlienza oraz I Dream of Wires, a od 2015 hoduje swojego idealnego audio-video eurorackowego potwora; czasami grywa szumy i plamy po rozmaitych piwnicach i starych hotelach.

Więcej informacji na stronie wydarzenia - TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó