Wytwórnia Warner podpisała kontrakt z... aplikacją

24.03.2019 
Wytwórnia Warner podpisała kontrakt z... aplikacją

Tym samym aplikacja Endel dołączyła do takich gigantów jak Ed Sheeran czy Madonna. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli wytwórni jeszcze w tym roku ma się ukazać 15 wydawnictw stworzonych przez algorytm.

Trudno jest nam ten fakt nawet skomentować. Poprzestaniem zatem na informacji, że Endel jest programem generującym dźwięki, które mają za zadanie wprowadzić słuchacza w konkretny nastrój. Aplikacja analizuje takie dane jak aktualna pogoda, pora dnia czy nawet tętno użytkownika. Dzięki temu możemy usłyszeć muzykę najbardziej odpowiadającą naszemu stanowi ducha.

Niejednokrotnie na naszych łamach sygnalizowaliśmy, że sztuczna inteligencja jest w natarciu i coraz śmielej wchodzi do studia muzycznego, więc nie jesteśmy szczególnie zdziwieni "karierze" aplikacji Endel. Natomiast w pamięć zapadła nam wypowiedź Envee'go, który jakiś czas temu powiedział nam, że zawsze było tak, że im cywilizacja szła coraz bardziej w stronę technicyzacji i uzależnienia od maszyn, tym ta fala człowieczeństwa w sztuce była coraz bardziej silna. Mamy więc szczerą nadzieję, że tak będzie i tym razem.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó