Więcej...

Wojciech Kucharczyk stworzył utwór z sampli SEPR

14.05.2019 
Wojciech Kucharczyk stworzył utwór z sampli SEPR fot. Jadwiga Janowska Ultramaryna

Niedawno informowaliśmy o bardzo interesującym konkursie ogłoszonym przez Instytut Adama Mickiewicza oraz portal Quietus w którym mamy za zadanie przygotować kawałek z wykorzystaniem paczki sampli pochodzących ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Jednym z pierwszych artystów, jaki podjął się tego wyzwania jest Wojciech Kucharczyk.

- Świadomie słuchałem tej muzyki dopiero od 2010 roku, kiedy Bôłt Records zaczęli wydawać, popularyzować, właściwie ujawniać archiwa Studia. Sporo płyt z serii "Polish Radio Experimental Studio" zajmuje ważne miejsce na mojej półce - mówi Wojciech Kucharczyk zapytany przez portal Culture.pl o swoje kontakty z muzyką Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Założyciel oficyny MikMusik! wykorzystał sample z nagrań SEPR do stworzenia utworu Bolero la Rave.

W cytowanym już wywiadzie Kucharczyk zdradza z jakich próbek wyselekcjonowanych przez Marcina Staniszewskiego korzystał - Ten na którym zbudowałem główny riff tworzący podstawę mojego "Bolero La Rave". To zestaw dźwięków SZ MED. SZ oznaczało pana Ryszarda Szeremetę. W swojej kompozycji użyłem bardzo dużo sampli, pewnie około 30. Dają one możliwości szerokie i niezbadane. Limitem jest tylko wyobraźnia. Niekoniecznie muszą pasować do nagrań, które mają być stylizowane na retro, efekt może być absolutnie nowoczesny i aktualny - powiedział artysta.

Całą rozmowę z Wojciechem Kucharczykiem możecie przeczytać TUTAJ.