Więcej...

Syntezator do samodzielnego złożenia - Korg Nu:Tekt NTS-1

20.05.2019  | Paweł Pruski
Syntezator do samodzielnego złożenia - Korg Nu:Tekt NTS-1

Miniaturowy rozmiar, duże możliwości, stylistyka nawiązująca do nurtu DIY - tak w skrócie można określić jeden z nowych produktów firmy Korg.

Podczas ostatnich targów Superbooth19, na stoisku Korga uwaga odwiedzających skupiona była przede wszystkim na desktopowej wersji syntezatora Minilogue XD oraz Volca NuBass. Delikatnie w cieniu tych produktów, prezentowany był inny, bardzo ciekawy syntezator - Nu:Tekt NTS-1. Jego cechą charakterystyczną jest niewielka konstrukcja oraz fakt, że sprzedawany będzie w postaci zestawu do samodzielnego złożenia. Zestaw jest stosunkowo prosty, tak więc osoby niebędące za pan brat z lutownicą, nie powinny mieć żadnych problemów z jego złożeniem. Mimo, iż cena nie została jeszcze ogłoszona można się spodziewać, że ze względu na "kit’ową" konstrukcję będzie ona stosunkowo niska.

Pomimo miniaturowego rozmiaru, możliwości syntezatora są naprawdę imponujące. W niewielkiej obudowie mieszczą się cztery oscylatory, filtr, arpeggiator, LFO oraz zestaw efektów. Zgodnie z obietnicą producenta, z biegiem czasu pojawiać się mają kolejne rozszerzenia. Nie bez znaczenia jest również fakt, że Nu:Tekt NTS-1, będzie można również aktualizować w warstwie programowej.