Więcej...

ENNER - prototyp eksperymentalnego instrumentu od Soma Laboratory

12.06.2019  | Paweł Pruski
ENNER - prototyp eksperymentalnego instrumentu od Soma Laboratory

Soma Laboratory w odważnie eksploruje kolejne obszary instrumentów elektronicznych. Tym razem przyszedł czas na instrument, który dzięki swojej architekturze pozwala na uzyskanie bardzo dużej ekspresywności.

Podczas ostatnich targów Superbooth 2019 urządzenia zaprezentowane przez Soma Laboratory zrobiły prawdziwą furorę. Maszyna perkusyjna Pulsar-23 zebrała bardzo dobre recenzje i wymieniana była często jako jeden z najlepszych produktów jakie przedstawione zostały podczas tegorocznej edycji targów.

Okazuje się, że konstruktorzy Soma Labolatory pracują już nad kolejnym urządzeniem, mowa o ENNER. Tym razem na warsztat wzięty został czynnik ekspresywności, czyli możliwość intuicyjnego grania na syntezatorze. Innymi słowy - zaprojektowany interfejs (oparty na dotykowych, przewodzących napięcie płytkach) ma dawać poczucie obcowania z instrumentem, zbliżonym do tego jakie oferują "tradycyjne" nieelektroniczne instrumenty. Za projekt odpowiedzialny jest głównie Vlad Kreimer - konstruktor wspomnianego automatu perkusyjnego.

Nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery. Szacowana cena to 500 EUR.

Strona producenta: https://somasynths.com/