Elektroniczna ściąga do modularów - Synth modes

12.08.2019  | Paweł Pruski
Elektroniczna ściąga do modularów - Synth modes

Używanie rozbudowanych modułów Eurorack wiąże się z koniecznością zapamiętania sporej ilości parametrów. Z pomocą przychodzi Synth modes - aplikacja zawierająca opisy najpopularniejszych modułów.

Synth Modes jest aplikacją wspierającą pracę z formatem Eurorack. Jest czymś w rodzaju elektronicznej ściągi, opisującej poszczególne tryby, funkcje oraz parametry modułów. W przypadku modułów oferujących kilka parametrów używanie wspomnianej ściągi wydaje się być niepotrzebne. Nie brak jednak modułów posiadających kilkadziesiąt trybów pracy, czy też alternatywny firmware. Przykładem pierwszego typu może być Expert Sleepers Disting 4. Oferuje kilkadziesiąt trybów pracy, a każdy z trybów kilkanaście parametrów. Jak nietrudno się domyśleć zapamiętanie wszystkich parametrów może przyprawić o zawrót głowy.  Modułem drugiego typu jest np. Mutable Instruments Clouds, do którego możemy zainstalować alternatywne oprogramowanie poszerzające funkcjonalność o kilka nowych trybów. Szczególnie w początkowej fazie pracy z modułem niekoniecznie pamiętamy, które pokrętło odwołuje się do określonego parametru.

Na chwilę bieżącą aplikacja obejmuje opisy kilkudziesięciu popularnych modułów. Co istotne jest na bieżąco aktualizowana, tak więc każda nowa, wprowadzona przez producenta modułu funkcja, szybko trafia do aplikacji. Synth Modes dostępny jest na urządzenia z systemem iOS i kosztuje 4$. Dostępna jest również darmowa wersja przeglądarkowa.

Strona producenta TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó