Splice - pięciogwiazdkowa baza sampli

22.08.2019  | Mikołaj Urbaniak
Splice - pięciogwiazdkowa baza sampli

W środowisku producentów coraz bardziej popularny staje się serwis Splice. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ Splice to coś więcej niż kolejna stronka z wątpliwej jakości loopami i one-shotami.

Subskrypcja w rzeczonym serwisie kosztuje nas między 8, a 30$ w zależności iloma "sample credits" chcemy dysponować. Są to specjalne punkty, za które możemy pobrać interesujące nas próbki. W Splice znajdziemy sample dosłownie każdej maści – od prostych perkusyjnych one shotów z Rolanda TR-808, po ekstremalnie wykręcone dźwięki z kosmosu. Obszar naszych poszukiwań możemy bardzo precyzyjnie zawęzić, dzięki zastosowaniu wygodnych filtrów. Wybieramy BPM, klucz, rodzaj próbki oraz gatunek muzyki. Możemy także korzystać z tagów, które są bardzo intuicyjne.

W Splice chyba najfajniejsze jest to, że do pobrania dostępna jest również wersja desktop. Zupełnie jak w przypadku serwisów streamingowych Spotify czy Tidal. Wersja zainstalowana na komputerze oferuje nam nawet więcej, bo na przykład daje możliwość przerzucania wyszukanych dźwięków bezpośrednio do projektu w naszym DAW-ie. To znacznie przyspiesza workflow, a dodatkowo unikamy przechowywania na dysku masy zbędnych próbek – wybieramy tylko te, które nam się podobają, więc nie ma konieczności pobierania całych paczek.

Serwis ma również inne ciekawe funkcje. Po zsynchronizowaniu aplikacji z DAW-em dostajemy opcję back-up’owania projektów w chmurze oraz powracania do wersji z konkretnego dnia. Ułatwia to również zdalną pracę pomiędzy artystami używającymi tego samego software’u – zmiana wprowadzona przez użytkownika X jest od razu widoczna dla użytkownika Y, nawet po drugiej stronie globu. Dobra wiadomość dla collab guys!

Serwis prężnie się rozwija i systematycznie powiększa zgromadzoną wokół społeczność producentów. Na pewno warto zapoznać się ze Splice, zwłaszcza że możemy skorzystać z 14-dniowej wersji próbnej. Pamiętajcie, że ten trial automatycznie przełącza się na płatną subskprypcję (po upływie okresu próbnego lub pobraniu pierwszego sampla), ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniecie ze Splice na dłużej.

Sprawdźcie to wszystko sami TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó