Więcej...

10 stron z darmowymi samplami

11.12.2019 
10 stron z darmowymi samplami

Sampling to ciągle bardzo popularna technika wśród wielu producentów, dlatego nie może dziwić fakt, że kolejne doniesienia o darmowych paczkach sampli spotykają się ze sporym zainteresowaniem. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom przygotowaliśmy zestawienie witryn na których znajdziecie mnóstwo bezpłatnych dźwięków do wykorzystania w Waszych produkcjach.

Czasy w których producenci gremialnie przeczesywali zasoby kolejnych antykwariatów w poszukiwaniu najciekawszych źródeł sampli zapewne już nie wrócą. Rzecz jasna, to nadal może być doskonały sposób na znalezienie nikomu nieznanych dźwięków, ale nie mamy wątpliwości, że większość bitmejkerów już dawno przerzuciła się na tzw. "cyfrowy digging". Jest to zdecydowanie bardziej wygodne niż wyszukiwanie, a później przesłuchiwanie dziesiątek płyt winylowych w poszukiwaniu tego jednego dźwięku, którego szukamy. Bez wątpienia jedną z głównych przyczyn takiego trendu jest także oszczędność - w internecie funkcjonuje wiele stron oferujących zupełnie bezpłatne sample.

Wiele z opisanych przez nas w tym artykule serwisów pojawiało się już na łamach EiS, ale teraz postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu. Jednocześnie pamiętajcie, że warto zapoznać się z zasadami korzystania z próbek, oferowanych przez daną stronę - nie zawsze są one udostępnione dla celów komercyjnych. Warto przypomnieć, że bezprawne wykorzystanie sampli może przysporzyć nam zdecydowanie więcej nieprzyjemności niż nawet najostrzejsza polemika na forum dyskusyjnym.