Więcej...

Midilar - kontroler MIDI do VCV Rack

04.11.2019 
Midilar - kontroler MIDI do VCV Rack

Dostarczenie wygody  jakie towarzyszy manualnej pracy z formatem Eurorack. Oto zadanie jakie ma realizować Midilar - dedykowany kontroler MIDI do programu VCV Rack.

W rywalizacji pomiędzy programami komputerowymi, a hardware’owymi instrumentami, częstym argumentem jest ich fizyczne doświadczenie. W przypadku komputera posługujemy się myszką oraz klawiaturą i jest to zupełnie inna interakcja niż fizyczne posługiwanie się syntezatorem, czy innym instrumentem. Nie inaczej jest w przypadku VCV Rack (najpopularniejszy wirtualny syntezator modularny), któremu często pomimo fascynujących możliwości zarzuca się brak fizycznej interakcji. Częściowym rozwiązaniem problemu są kontrolery MIDI. Kolejny, krokiem jest Midilar - dedykowany kontroler MIDI.

Midilar to seria kontrolerów MIDI które zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do formatu Eurorack. W gwoli ścisłości - kontrolery Midilar nie współpracują z modułami Eurorack, nie posiadają połączeń CV oraz gate. Nie podłączają się do szyny zasilającej. Całość procesów rozgrywa się w obrębie programu - Midilar odpowiada wyłącznie za kontrolę MIDI.

Obecnie dostępne 3 moduły. Warto podkreślić, że ich prezentacja spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów VCV Rack. Okazuje się, że pomimo wspomnianych ograniczeń Midilar jest świetną odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Więcej informacji TUTAJ.