Mobilny producent: Audio Damage

04.11.2019  | Paweł Pruski
Mobilny producent: Audio Damage

Audio Damage jest jedną z najbardziej zasłużonych firm specjalizujących się w tworzeniu wirtualnych instrumentów oraz efektów. Powstała w 2002 roku i praktycznie od początku działalności dostrzegła potencjał mobilnych rozwiązań związanych ze środowiskiem iOS. Większość swoich produktów tworzy na platformę mobilną Apple, ale też jako standardowe wtyczki VST/AU dla PC i Mac. W tej odsłonie naszego cyklu "Mobilny Producent" skoncentrujemy się na produktach tej właśnie firmy.

Audio Damage Quanta Granular Synth

Quanta Granular Synth to jeden z ciekawszych syntezatorów granularnych dla iOS. Choć konkurencja jest ogromna (np. Borderlands Granular, SpaceCraft, Tardigrain), Quanta ma zbiór unikatowych cech, które wyróżniają go na tle rywali. Po pierwsze, możemy bardzo precyzyjnie określić parametry granulatu. Po drugie, możemy skorzystać z wbudowanego oscylatora, co przekłada się na możliwość tworzenia jeszcze ciekawszego brzmienia. Po trzecie wreszcie, syntezator ma dwa filtry, dzięki którym jesteśmy w stanie dokładnie wykroić interesujący nas dźwięk. Instrumentem możemy sterować za pomocą zewnętrznej klawiatury MIDI (np. podłączonej do iPada). (cena: 9,99 $)

Audio Damage Enso Looper

Enso jest looperem opartym na kołowej architekturze, w którym długość pojedynczej pętli może wynosić nawet 10 minut. Przy uwzględnieniu dostępnych modulacji pozwala to na uzyskanie zaskakujących efektów. Zapętlony dźwięk możemy poddać saturacji (opartej na emulacji taśmy), zastosować wobec niego filtr, czy też nałożyć chorus. Rozwiązanie może być ciekawą propozycją dla gitarzystów oraz producentów poszukujących nowych możliwości w zapętlaniu dźwięków. Interesujące narzędzie do scenicznego setupu. (cena: 5,99 $)

Audio Damage Discord 4

Discord 4 jest najnowszą wersją popularnego efektu typu Pitch-Shifting Delay. Oferuje trzy algorytmy: Vintage, Clean oraz tryb „granularny”, przydatny do uzyskiwania nieco bardziej eksperymentalnych brzmień. Discord 4 wyposażony jest również w filtr oraz LFO, które pozwala na wprowadzanie modulacji poszczególnych parametrów. (cena: 6,99 $)

Audio Damage Dubstation 2

Jeden z ciekawszych efektów pogłosowych dostępnych obecnie na rynku. Oprócz standardowej sekcji, w której ustalimy np. czas pogłosu, znajdziemy tu kilka interesujących, mniej szablonowych parametrów. Możemy np. nasycać sygnał oraz sterować wybranym parametrem za pomocą wbudowanego LFO czy filtru górno- i dolnoprzepustowego. Nazwa efektu nie wzięła się znikąd – już po chwili użytkowania usłyszymy, że dubowe przestrzenie są tym, co kreuje najlepiej. (cena: 5,99 $)

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
październik 2019
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó