Nocny zdradza swoje ulubione wtyczki VST

17.11.2019 
Nocny zdradza swoje ulubione wtyczki VST

Album Plansze to jeden z tych tegorocznych krążków, które zapamiętamy na dłużej. Odpowiedzialny za jego warstwę muzyczną Nocny to twórca poruszający się przede wszystkim w cyfrowym środowisku produkcyjnym. W listopadowym numerze naszego magazynu znajdziecie rozmowę z producentem, a już teraz możecie dowiedzieć się z jakich wtyczek VST korzysta najchętniej.

Z jednej strony można powiedzieć, że Nocny dopiero buduje swoją pozycje na krajowej scenie, ale trzeba dodać, że robi to w naprawdę imponującym stylu i tempie. Album Plansze stworzony wspólnie z Janem-Rapowanie odbił się dużym echem w całym kraju, a producent z Suwałk z miejsca awansował na pozycję jednego z najciekawszych bitmejkerów w Polsce.

W naszej rozmowie Nocny opowiada o swoich korzeniach, wypłynięciu na szerokie wody w którym pomógł m.in. Gedz, pracy nad pierwszym i drugim LP z Janem-Rapowanie, ale przede wszystkim o tym w jaki sposób powstają jego bity. Poniżej znajdziecie wybór czterech cyfrowych narzędzi produkcyjnych po które Nocny sięga najczęściej.

4 ulubione wtyczki Nocnego

1.

Xfer Serum

Używam zawsze i do wszystkiego: pady, plucki, leady, bassy, co tylko będzie trzeba. Jest w każdym moim projekcie i najprzyjemniej mi się na niej wykręca dźwięki. Często też używam samego modułu efektów jako oddzielnej wtyczki.

2.

Xfer OTT

Najprostsza wtyczka na świecie. Banalny kompresor wielopasmowy ustawiony na znany z Abletona preset Over The Top, którego używa każdy, wszędzie i zawsze. Niewiele zabawy w interfejsie, ale podbija co musi. Must have, szczególnie że jest darmowy.

3.

Arturia V Collection

Pakiet wtyczek inspirowanych klasycznymi syntezatorami. Piękne brzmienia vintage, zawsze modne cholerstwo. Polecam każdemu zatopić się w presety z tego pakietu – cudowne dźwięki.

4.

Soundtoys

21 wtyczek, same efekty, które naprawdę warto mieć. Znajduje się tam delay który bardzo lubię – EchoBoy, saturator Decapitator, modulator Little Alter Boy. To moje luźne Top 3 z tego pakietu. Prosty, przejrzysty interfejs, na którym wszystko widać od razu, w każdej z wtyczek tej firmy mocno sprzyja bawieniu się nimi.

Kończący się już powoli 2019 rok był dla Nocnego bardzo pracowity - album Plansze z Janem-Rapowanie, krążek Sztuki wizualne stworzony z Nowakiem vel. Nowaczyńskim, do tego masa pojedynczych utworów dla innych artystów, ale wszystko wskazuje na to, że w roku 2020 może być podobnie - Niedawno podpisałem kontrakt z wytwórnią Def Jam Polska. Zobowiązałem się do wyprodukowania wielu utworów, na które będę zapraszał różnych raperów. Już na starcie rozmów z labelem powiedziałem, że nie jarają mnie płyty producenckie i chciałbym umówić się na stworzenie parunastu niezależnych numerów - powiedział nam producent. Cała rozmowa z artystą w EiS 11/2019.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó