Więcej...

TipTop Audio: ZVERB, ECHOZ i Z5000 - nowa seria efektów DSP dla Eurorack

26.11.2019  | Michał Gałczewski vel Tweak
TipTop Audio: ZVERB, ECHOZ i Z5000 - nowa seria efektów DSP dla Eurorack

ZVERB, ECHOZ i Z5000 to potężne moduły efektów stereo DSP w kompaktowym rozmiarze 8HP. Pomimo małego formatu, wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne i czytelnie zaprojektowane. Dzięki temu, wydają się być przyjazne i łatwe w użyciu.

Każdy przycisk na panelu zapewnia dostęp do banku różnych rodzajów efektów - maksymalnie 24 tryby na moduł. Algorytmy DSP nowych urządzeń TipTop Audio mają swoje źródło w legendarnym  procesorze TipTop Audio Z-DSP. ZVERB wykorzystuje zbiór algorytmów Reverb. Efekty są pogrupowane według dekad w oparciu o najbardziej popularne sprzętowe efekty studyjne z przeszłości. ECHOZ to Kolekcja 24 różnych rodzajów efektów Delay. Przekrój algorytmów zawiera między innymi: efekty taśmowe, cyfrowe,emulację BBD, Pitch Shift oraz Multitap.

Z5000 to odświeżona wersja pierwszego na świecie modułu efektów Eurorack DSP. Jest to kompaktowy multiefekt stereo. Wiele programów w Z5000 łączy więcej niż jeden efekt, szeregowo lub równolegle. Wszystkie programy w nowych modułach TipTop Audio działają na DSP sterowanym zegarem analogowym, zapewniając dodatkowe pole do eksperymentów.

Moduły są już dostępne. Za każdy trzeba zapłacić około 199 EUR.