Więcej...

Behringer Poly D

27.11.2019  | Paweł Pruski
Behringer Poly D

Na zakończenie roku Behringer zaproponował "one more thing..." i okazało się, że jest to polifoniczny syntezator Poly D.

Poza polifonią Poly D znacząco różni się od swojego pierwowzoru również wizualnie. Behringer nie zastosował tutaj triku polegającego na dopasowaniu syntezatora do formatu Eurorack. W zamian otrzymujemy solidnie wykonaną konstrukcję (z drewnianymi bokami) z 3-oktawową klawiaturą. Pokrętła posiadają wygląd bliższy tym jakie znajdziemy w Minimoogu (nie tych użytych w Modelu D). Na deser możemy dorzucić rozkładaną konstrukcje - panel posiada możliwość pionowej regulacji. Poly D oferuje oczywiście sterowanie za pomocą CV, MIDI / USB.

Syntezator może być używany w 3 trybach: monofonicznym, polifonicznym oraz unisound. Oczywiście cała uwaga skupia się na polifonii. Wielu ekspertów dyskutuje na temat tego czy jest to prawdziwa polifonia (ze względu na tor syntezy) jednakże prosty fakt jest taki, że możemy grać więcej niż jedną nutę jednocześnie. Warto podkreślić, że Behringer po raz kolejny dobrze wsłuchał się w oczekiwania rynku. Zarówno przy oryginalnym Minimoogu jak i Behringer Model D - najczęstszym obiektem westchnień była właśnie polifonia. Proszę bardzo, oto Poly D.

Cechy:

●    4 Oscylatory
●    Polifonia 4-głosowa
●    Filtr drabinkowy 4db
●    Klasyczny stereofoniczny Chorus w stylu Juno-60
●    Overdrive - modelowany na rozwiązanie DS-1
●    Arpeggiator oraz polyphoniczny sekwencer
●    Klawiatura 37-pełnowymiarowych klawiszy "vel sensitive"
●    Wyjścia Mono oraz Stereo
●    Wsparcie midi MIDI In, MIDI Out and MIDI Thru
●    Obudowa: drewno + stalowa blacha
●    Zaprojektowano w UK

Nie podano jeszcze oficjalnej ceny urządzenia.