Powrót do przeszłości czyli SP-2400

06.01.2020  | Paweł Pruski
Powrót do przeszłości czyli SP-2400

W ubiegłym roku dowiedzieliśmy się, że Isla Instruments planuje wskrzesić Emu SP-1200. W najnowszych materiałach możemy zobaczyć jak działa urządzenie i zamówić preorder.

Jakiś czas temu sieć obiegły zdjęcia samplera SP-2400, który inspirowany jest kultową maszynką SP-1200. W przypadku pierwowzoru wspomniana kultowość jest w pełni uzasadniona. Jest to maszyna perkusyjna na której powstała lwia część hip-hopu lat 90-tych. Do dziś wielu producentów uwielbia związaną z nią ograniczoność i wybiera ją ponad nieporównywalnie wydajniejsze współczesne konstrukcje.

W najnowszych materiałach dotyczących Sp-2400 możemy dowiedzieć się o architekturze urządzenia. Dowiadujemy się m.in., że urządzenie posiada wyjście stereo i 8 pojedynczymi wyjść dedykowanych do poszczególnych śladów, dwa przedwzmacniacze gramofonowe, MIDI In, Out, Thru oraz Clock In / Out. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w gniazdo kart SD zapewniające dostęp do biblioteki sampli. Sp-2400 posiada zarówno złącze USB do podłączenia komputera, jak i port USB Host dla kontrolerów MIDI, co jest bardzo przydatne. USB może również obsługiwać 8 kanałów audio w dowolnym DAW.

W tej chwili trwa preorder, w którym urządzenie wyceniono na 950$. Więcej informacji TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó