Więcej...

Waldorf Kyra dostępny w sprzedaży

12.01.2020 
Waldorf Kyra dostępny w sprzedaży

Kyra to ekskluzywny cyfrowy syntezator typu desktop, zbudowany w oparciu o strukturę wirtualnie analogową, oferujący 128-głosową polifonię i możliwość jednoczesnej gry ośmioma brzmieniami (po 32 głosy w każdym).

Co więcej, na każdym z tych brzmień można uruchomić do dziewięciu efektów jednocześnie, a sam instrument pracuje jako interfejs audio, komunikując się z komputerem na drodze cyfrowej. To umożliwia transfer wszystkich ośmiu brzmień w trybie stereo (a zatem 16 kanałów mono) bezpośrednio na ślady programu DAW, przy jednoczesnej wysyłce sygnału stereo z komputera do syntezatora. A wszystko z 24-bitową rozdzielczością i próbkowaniem 96 kHz.

Do wykreowania dźwięku w ramach jednego brzmienia możemy użyć dwóch próbek Wave (4.096 przebiegów), dwóch przebiegów pulsacyjnych i piłokształtnych, dwóch generatorów szumu oraz dwóch suboscylatorów, z uwzględnieniem trybu Hard Sync, Hypersaw oraz wzajemnej modulacji FM i pierścieniowej. Do całej tej potęgi po stronie wytwarzania struktury sonicznej dochodzą dwa filtry (12/24 dB w konfiguracjach LP/BP/HP), trzy obwiednie ADSR i trzy generatory LFO ze 128. przebiegami każdy. Matryca modulacji obsługuje sześć komutacji w ramach jednego brzmienia.

Ten nieprawdopodobnie wydajny, a do tego znakomicie wyglądający instrument wyposażony jest w wyświetlacz OLED 256x64 punktów, 8 wyjść symetrycznych TRS 6,3 mm, wyjście słuchawkowe oraz porty MIDI. Jego cena opiewa na 8.999 zł.

www.waldorfmusic.com
www.audiostacja.pl