10-ta Akademia Dźwięku Live!

13.07.2020 
10-ta Akademia Dźwięku Live!

Akademia Dźwięku Live to cotygodniowe wydarzenia on-line dla społeczności producentów muzycznych. W trakcie 10-tego spotkania będziemy mogli wysłuchać m.in. wykładu o syntezatorze Eurorack, który wygłosi, regularnie publikujący w EiS Marcin Staniszewski.

Spotkanie odbędzie się już 14 lipca o godzinie 19:00. Co dokładnie nas czeka?

1. Anatomia Muzyki: Progresje akordów

Wymyślenie chwytliwego pochodu akordów nie jest łatwe. Co ciekawe, w wielu popularnych utworach znajdziemy dokładnie te same progresje. Jakie to akordy i dlaczego właśnie te? Podczas wykładu przyjrzymy się typowym technikom związanym z budową tej części naszych utworów. Temat przygotowany dla osób bez dużej wiedzy o teorii muzycznej.

2. Jak to działa: Phaser

Phaser to specyficzny efekt audio. Przez początkujących nadużywany, a u doświadczonych producentów – często zupełnie nieobecny. Na przykładzie utworu Tame Impala „Past Life” prześledzimy możliwości tego narzędzia i jego zastosowania praktyczne w DAW.

3. Temat specjalny: Synteza modularna praktycznie

Kontynuujemy nasz cykl wprowadzający do świata syntezatorów modularnych. W tym odcinku przyjrzymy się praktycznej stronie tworzenia dźwięków w systemie Eurorack. Na przykładzie typowego brzmienia subtraktywnego prześledzimy proces powstawania grywalnego instrumentu.

4. Muzyczna recenzja

Wszyscy lubimy pokazywać swoją muzykę Wyślij nam swój utwór do zrecenzowania poprzez formularz zgłoszeniowy i daj sobie szansę na wygranie pluginu PSPaudioware lub D16 Group Audio Software oraz sampli od Sonic Atoms!

Streamingi można oglądać bezpośrednio na www.akademiadzwieku.pl/adlive