Streamy Reasona, czyli edukacja online

27.07.2020  | Paweł Pruski
Streamy Reasona, czyli edukacja online

Jeśli jesteście fanami programu Reason, lub przymierzacie się do jego zakupu to nowa seria filmów edukacyjnych pomoże Wam w podjęciu odpowiedniej decyzji.

Jednym z efektów pandemicznego lockdown'u jest przeniesienie sporej części aktywności biznesowej w obręb internetu. Nie inaczej jest również wśród firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania muzycznego. Niedawno pisaliśmy o uzupełnieniu bazy filmów edukacyjnych na kanale Ableton Live. Również w innych obozach postawiono na edukację potencjalnych nabywców lub osób korzystających z danego oprogramowania. Kolejnym przykładem są twórcy popularnego programu Reason. Cykl spotkań został nazwany "Your Reason to Stay Inside" i polega na edukacyjnych live streamach.

Podczas spotkań objaśniane są różne aspekty pracy z programem, techniki producenckie, czy też metodologia pracy. W przypadku niektórych live streamów zapraszani są również producenci opowiadający jak wygląda ich przygoda z Reasonem. Dodatkowym atutem proponowanej formy jest fakt, że podczas rozmów możemy zadawać twórcom pytania.  Warto również pamiętać, że od wersji Reason 11 możliwe jest uruchamianie go jako wtyczki VST w obrębie innego programu typu DAW. Tak więc, jeśli nie myślicie o radykalnej przesiadce, a raczej uzupełnieniu biblioteki wirtualnych instrumentów to Reason może być dobrym kandydatem.

Więcej informacji TUTAJ.