Bezpłatna aktualizacja Reaktor 6.4

05.08.2020  | Paweł Pruski
Bezpłatna aktualizacja Reaktor 6.4

Bezpłatna aktualizacja Reaktor 6.4 to kolejny krok w stronę wirtualnego modulara. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich użytkowników dodano możliwość patchowania z wykorzystaniem User Block.

Native Instruments Reaktor jest obecnie jednym z popularniejszych środowisk programowania obiektowego w świecie audio. Oprócz możliwości korzystania z gotowych instrumentów oraz efektów, możemy również tworzyć własne rozwiązania. Dzięki temu oprócz rozwiązań dostarczanych bezpośrednio przez Native Instruments od lat tworzona jest obszerna baza projektów dostarczanych przez użytkowników. Dotyczy to zarówno instrumentów jak również tzw. bloków. W najprostszym ujęciu możemy traktować je jako odpowiedniki modułów z którymi mamy do czynienia np. w formacie Eurorack.

Najnowsza aktualizacja to mały, wielki krok w stronę jeszcze większej modularności. W jej następstwie możemy korzystać z bloków stworzonych przez użytkowników (tzw. User Blocks) w obrębie Rack Mode. Innymi słowy od teraz również propozycje innych użytkowników mogą zostać umieszczone w naszym wirtualnym racku, a co za tym idzie możemy patchować je z innymi elementami. Z pewnością jest to ruch w dobrą stronę. Patrząc na konkurencję w postaci VCV Rack, która niezwykle szybko zdominowała obszar wirtualnych modularów, jeśli Native Instrument chce pozostać w grze musi dbać o bieżącą aktualizację swojego produktu.

Więcej informacji TUTAJ.