Od kontrolera do grooveboxa - Maschine+

13.09.2020  | Paweł Pruski
Od kontrolera do grooveboxa - Maschine+

Fani Maschine nie mogli otrzymać lepszej wiadomości - ich ulubione urządzenie zmieniło się w autonomiczny groovebox, a tym samym komputer stał się zbędny.

Jak najkrócej opisać Maschine+ ? Jest to Maschine MK3 z wbudowanym komputerem. We wcześniejszych wersjach podłączenie urządzenia do komputera było koniecznością. Teraz komputer jest w jego wnętrzu. Maschine+ zachowało wszystkie wcześniejsze funkcje, a więc jest  to sampler, automat perkusyjny, oraz syntezator. Dzięki dodaniu odpowiednich wyjść oraz wejść audio, MIDI, USB, możemy samplować bezpośrednio do urządzenia. Możemy też korzystać z wszystkich dodatkowych wtyczek Native Instruments (po ich zakupie) bezpośrednio z poziomu urządzenia. Oczywiście pomyślano również o komunikacji ze wspomnianym komputerem. Jeśli chcemy przenieść nasz projekt do programu DAW po prostu kopiujemy sesję i gotowe.

Maschine+ zawiera  również dedykowany pakiet dziewięciu syntezatorów (m.in. syntezatory Massive, Monark, Prism i FM8), instrumentów, oraz 35 efektów. Sprzedaż urządzenia rozpocznie się w październiku (w tym momencie trwa preorder). Sugerowana cena to 1299 EUR.

Więcej informacji TUTAJ.