M-Audio Keystation 88 MK3

14.10.2020 
M-Audio Keystation 88 MK3

Wszyscy kluczowi producenci kontrolerów MIDI zaczęli wprowadzać na rynek nowe wersje swoich produktów i tym sposobem można wejść w posiadanie pełnego manuału od M-Audio, pod postacią modelu Keystation 88 MK3.

Wyposażony w 88 pełnowymiarowych klawiszy z reakcją na szybkość nacisku (velocity) kontroler wysyła komunikaty za pośrednictwem portów USB oraz MIDI, mogąc być zasilanym z komputera lub zewnętrznego zasilacza. Oprócz syntezatorowej, półważonej klawiatury, na panelu czołowym znajdują się manipulatory odstrojenia i modulacji, osiem przycisków funkcyjnych i suwak wprowadzania danych. Do urządzenia można podłączyć dwa zewnętrzne kontrolery nożne.

Tym, co może zwrócić szczególną uwagę, jest dołączony pakiet oprogramowania, obejmujący programy DAW Pro Tools First (M-Audio Edition), MPC Beats, Ableton Live Lite; instrumenty wirtualne Velvet, Mini Grand, Vacuum, Boom, DB-33, Xpand!2; pakiety brzmień MPC Beats Producer Kits, F9 Instruments Beats Edition, Laniakea Sounds rapSoul & Lo-Fi Production Pack, MSX Audio oraz ADSR. Nie zapomniano też o edukacji, dołączając 40 lekcji z programu Melodics i 3 miesięczny, bezpłatny abonament do serwisu Skoove Premium.

Całość, czyli kontroler i oprogramowanie, można kupić w cenie 899 zł, co wskazuje na to, iż Keystation 88 MK3 należy do najtańszych kontrolerów z 88-klawiszowym manuałem.

www.m-audio.com
www.audiostacja.pl