Co wiemy o VCV Rack 2.0?

10.05.2021  | Paweł Pruski
Co wiemy o VCV Rack 2.0?

Andrew Belt z VCV Rack umieścił na blogu obszerną informację dot. prac nad wersją 2.0. Pojawi się sporo znaczących nowości oraz zmian w obszarze dystrybucji programu.

VCV Rack jest jednym z najlepszych projektów pozwalających na wirtualną pracę w środowisku Eurorack. Powodów sukcesu jest na pewno kilka. Po pierwsze, intuicyjna obsługa - patchowanie przypomina pracę z fizycznymi modułami. Po drugie, wiele firm (np. Mutable Instrument, Instruo, czy Erica Synth) zdecydowało się na aplikację swoich modułów w środowisko VCV Rack. Dzięki temu jesteśmy w stanie testować wybrane moduły przed zakupem. No i last but not least - oprogramowanie jest darmowe.

Na blogu poświęconym rozwojowi programu pojawił się ostatnio wpis dot. planowanej wersji 2.0. Zapowiedziano kilka dość istotnych zmian. Program będzie dostępny w wersji niezależnego programu, oraz wtyczki VST2. Dzięki temu będziemy mogli w prosty i przyjemny sposób korzystać z niego w obrębie dowolnego programu DAW. Istotna wiadomość jest również taka, że nowa wersja będzie płatna. Andrew Belt  podaje informację o 99 USD w dniu premiery, a 149 USD później. W tzw. międzyczasie będzie dostępna bieżąca, darmowa wersja. Czy wycenienie nowej wersji jest dobrym pomysłem?

Belt podaje szereg przekonujących argumentów. Od momentu rozwoju do chwili obecnej VCV Rack rozrósł się wręcz do galaktycznych rozmiarów. Na początku trudno było przewidzieć tak gigantyczną skalę. Przekłada się to na ilość osób korzystających z programu jak również dostarczonych modułów (2500). Utrzymanie tak dużej platformy, pilnowanie jej niezawodności oraz wsparcie użytkowników wymaga ogromnego nakładu pracy. Wycenienie wersji 2.0 ma pomóc w powyższych pracach. Sam projekt jest już w zaawansowanym stadium, możemy się spodziewać, że w najbliższym czasie nastąpi premiera.

Więcej informacji TUTAJ

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT