Mikser matrycowy od Erica Synths

28.07.2021  | Paweł Pruski
Mikser matrycowy od Erica Synths

Jeden z klasycznych sposobów na łączenie oraz przetwarzanie sygnałów przeniesiony do formatu Eurorack. Tak w skrócie możemy opisać najnowszy produkt Erica Synths.

Najnowszy produkt Erica Synths nawiązuje do rozwiązania które spotykaliśmy w niektórych klasycznych syntezatorach. Sygnały były łączone na matrycy XY np. za pomocą specjalnych szpilek (EMS Synthi). W ten sposób łączyliśmy określone źródło z miejscem lub miejscami docelowymi. W przypadku Erica Synths zasada działania jest identyczna, choć mamy do czynienia z cyfrowym, a nie analogowym łączeniem sygnału. Identyczne rozwiązanie znajdziemy w Syntrx, czyli klonie wspomnianego Synthi, którego autorem jest właśnie Erica Synths. Połączenia są wizualnie reprezentowane przez podświetlone diody LED. Matrix mixer jest niezależnym urządzeniem, choć jego przydatność wydaje się być największa w środowisku Eurorack.

Oprócz 16 par gniazd wejściowych oraz wyjściowych urządzenie posiada również port MIDI, który może być wykorzystywane w tworzonych patchach. Zaletą cyfrowości urządzenia jest również możliwość zapisywania presetów, co jest niezykle wygodne. Do dyspozycji mamy również funkcje randomizacji oraz dodatkowe VCA, mogące przetwarzać sygnały napięciowe.

Więcej informacji TUTAJ
Cena: 550 eur

Star icon
Produkty miesiąca
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT