Politechnika Wrocławska - Akustyka, Inżynieria Dźwięku

Politechnika umożliwia studentom naukę według standardowych zasad, ale pozwala także na wybór poszczególnych przedmiotów i trybu kształcenia. Prowadzi jednocześnie program wymiany studentów, co pozwala na częściowe studiowanie na uczelniach europejskich. Ponadto Politechnika posiada swoje filie w Jeleniej Górze, Legnicy i Wałbrzychu. O przyjęciu na studia decyduje konkurs świadectw, jednak każdy może podnieść swoje wyniki kwalifikacyjne zdając specjalnie organizowane egzaminy.

Na pierwszych latach studiów prócz przedmiotów kierunkowych program nauczania obejmuje przedmioty matematyczne, fizykę, podstawy informatyki, przedmioty humanistyczno - menedżerskie, języki obce oraz zajęcia sportowe. Co trzeci student Politechniki korzysta z pomocy materialnej lub miejsc w domach studenckich. Ważnym elementem motywacyjnym dla studentów są wysokie stypendia naukowe.

Specjalności:
- Akustyka
- Inżynieria Dźwięku

Ogólna charakterystyka specjalności Akustyka.

Specjalność ta prowadzona tylko na studiach magisterskich, adresowana jest do osób interesujących się elektroakustyką, inżynierią dźwięku, technikami cyfrowego przetwarzania sygnałów akustycznych, techniką ultradźwiękową, zagadnieniami ochrony przed hałasem i wibracjami, technikami komputerowego wspomagania projektowania oraz problematyką akustycznej komunikacji człowiek - człowiek i człowiek - komputer.

Ogólna charakterystyka specjalności Inżynieria Dźwięku

Specjalność ta - prowadzona na studiach inżynierskich - adresowana jest do osób interesujących się inżynierią dźwięku. Obejmuje ona problemy zarówno realizacji dźwięku, jak i eksploatacji i konstrukcji aparatury elektroakustycznej z położeniem nacisku na umiejętności praktyczne w tym zakresie.

KONTAKT:
Politechnika Wrocławska
Wyb. Wyspiańskiego 27
50-370 Wrocław
doc. dr inż. Janusz Renowski
tel. (0~71) 320-30-61, 321-06-58
www.pwr.wroc.pl

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó