Bezpłatny program - HY-Seq Collection 2 CM
Bezpłatny program - HY-Seq Collection 2 CM

A gdyby tak porzucić pracę z edytorem pianolowym i zacząć programować partie instrumentalne przy użyciu sekwencera MIDI firmy HY-Plugins, który otrzymujesz w tym miesiącu bezpłatnie? Spróbujmy!

Technologia
2020-01-09

W kontekście tworzenia sekwencji MIDI w oprogramowaniu, wszystkie aplikacje DAW oferują standardowy edytor pianolowy, pozwalający wstawiać nuty i edytować ich parametry. Dołączone do programu DAW wtyczki MIDI dają jeszcze więcej opcji, w tym takie jak programowanie arpeggio, losowe rozmieszczanie nut itd. Jednak cała ta elastyczność może prowadzić do rutyny, polegającej na rysowaniu nut myszką lub programowaniu podobnych do siebie riffów z klawiatury MIDI.

Teraz jednak możesz wykorzystać magię oldschoolowych sekwencerów sprzętowych i tworzyć bardziej inspirujące partie. To właśnie umożliwia HY-Seq Collection 2 CM – bezpłatna z tym numerem naszego magazynu wtyczka autorstwa HY-Plugins. Jest to inspirowany sprzętem analogowym 16-krokowy sekwencer MIDI z mnóstwem funkcji, które ułatwią Ci pisanie melodii. Wysokość nut, ich głośność, długość, kierunek odtwarzania i inne wartości można zmieniać w każdym kroku sekwencji. Cztery pokrętła i cztery przyciski Macro mogą służyć do rozbudowanego sterowania, a cztery modulatory do sekwencjonowania wybranych parametrów. Dostępne są nawet trzy moduły FX z możliwością ponownego przetwarzania danych wyjściowych z sekwencera. Nowo powstałe pomysły możesz rozwinąć za pomocą 12 globalnych migawek, a następnie połączyć je lub uruchamiać komunikatami MIDI. Jednak prawdziwą wisienką na kreatywnym torcie HY-Seq Collection 2 CM jest jego rejestrator, przechwytujący dane wyjściowe z wtyczki do pliku MIDI, który można sprawnie przeciągnąć do aranżacji w DAW.

Jeśli spodoba Ci się udostępniona przez nas darmowa wersja, wypróbuj komercyjną HY-Seq Collection 2. Oferuje ona sześć różnych silników sekwencera, cztery oddzielne panele modulacji i aż dziewięć efektów MIDI!

https://hy-plugins.com

 

1. Sterowanie sekwencerem - Globalna regulacja Shuffle, Pitch Shift, Velocity, Gate oraz reset zegara

2. Randomizer - Kliknięcie ikony kostki powoduje wygenerowanie losowych ustawień wiersza

3. Pasek menu - Zapisywanie/wczytywanie presetów, skalowanie interfejsu, cofanie/ponawianie zmian itd.

4. Silnik sekwencera - Ustawienia nut w poszczególnych krokach, trybu odtwarzania itp.

5. Prawdopodobieństwo - Niebieskie suwaki określają prawdopodobieństwo odegrania poszczególnych kroków

Zobacz także test wideo:
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
Historia interfejsów audio z serii Symphony, najwyższej w ofercie Apogee, sięga 2007 roku, kiedy to pojawił się współpracujący z komputerami Mac pierwszy Apogee Symphony, Audio Interface System. Kolejne „symfoniczne” produkty to Apogee Symphony I/O (obecnie w wersji MK II) i jego wersja HD, do współpracy z Pro Tools HD. I/O Mk II dostępne są ponadto w różnych wersjach: 2x5 SE, 8x8, 16x16 oraz 8x8+8MP. System Symphony jest więc w pełni modularną strukturą studyjną o funkcjonalności dostosowanej do potrzeb profesjonalnego studia nagrań.

6. Rejestrator MIDI - Zapisuje sekwencje w plikach MIDI, które można przeciągnąć do DAW

7. Panel centralny - Wyświetlanie paneli Mod Sources, Snapshots, MIDI Mapping i MIDI Trigger

8. MIDI FX - Trzy efekty MIDI do manipulowania nutami wyjściowymi

9. Sekcja Clock - Globalne ustawienia taktowania i synchronizacji sekwencera

10. Velocity/Gate, Global lub Step - Ustawienie działania parametrów Velo i Gate, globalne lub w indywidualnych krokach

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó