Najlepszy freeware na Nowy Rok
Najlepszy freeware na Nowy Rok

Od wielu lat co miesiąc prezentujemy najciekawsze naszym zdaniem bezpłatne narzędzia programowe, zazwyczaj pod postacią wtyczek efektów lub instrumentów. Staramy się je selekcjonować tak, aby znaleźć te najbardziej interesujące i funkcjonalne. Każda opisywana wtyczka zostaje przez nas uruchomiona i sprawdzona pod kątem jej działania i przydatności. Wiele z nich, na pierwszy rzut oka wyglądających ciekawie, nie znajduje później żadnego zastosowania, ale są też takie, do których wracamy bardzo często.

Technologia
2021-02-24

Opisane poniżej wtyczki z sukcesem przeszły próbę czasu i korzystamy z nich do dziś. Są nie tylko świetnie napisane, wydajne i pozwalają osiągnąć ciekawe efekty brzmieniowe; znacznie istotniejsze jest bowiem to, że w zasadzie nie mają swoich komercyjnych odpowiedników. Niby rynek jest nasycony wszelkiego typu kompresorami, procesorami transjentów, exciterami, korektorami, samplerami, emulatorami nasycenia i taśmy magnetycznej, ale być może przez tę obfitość trudno jest znaleźć dla siebie te ulubione.

W niniejszym zestawieniu opisujemy te procesory i instrumenty, które mogą być Waszymi jedynymi narzędziami do realizacji konkretnych zadań. Fakt, że są to rozwiązania freeware niczego tutaj nie przesądza – od komercyjnych, często dość drogich produktów różnią się one w zasadzie tylko tym, że nie trzeba za nie płacić. Ich darmowość w żadnym wypadku nie oznacza jakichkolwiek braków funkcjonalnych. Wręcz przeciwnie, współczynnik jakości i przydatności do ceny, w tym wypadku wynoszącej zero, dąży do dodatniej nieskończoności.

Wszystkie opisane tu wtyczki znajdują praktyczne zastosowanie w wielu różnych projektach, nad którymi właśnie pracujemy i sprawdzają się doskonale. Jeśli zatem dotychczas nie mieliście z nimi kontaktu, to jest świetna okazja, aby je zainstalować i wypróbować w praktyce.

Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
styczeń 2021
Kup teraz
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT