Audio-Technica AT5047

NIEPRZYPISANE | 03.09.2021 
Marka:  Audio-Technica

Zaprawdę, nigdzie nie jest napisane, że membrana kapsuły w mikrofonie pojemnościowym musi mieć kształt koła. Są tacy producenci, którzy używają membran trójkątnych, a nawet sześciokątnych, w każdym przypadku znajdując przekonujące uzasadnienie tego rozwiązania. Audio-Technica wybrała koncepcję z membraną prostokątną, i to nie jedną, ale od razu czterema, decydując się też na separowane transformatorowo wyjście.

Faktem jest, że takie rozwiązanie może być ryzykowne przy charakterystyce ósemkowej, ale w przypadku nerki, gdzie tył membrany/membran nie ma istotnego akustycznie znaczenia, nie jest to takie ważne. W przeciwieństwie do membrany kolistej, która będzie miała jedną wyrazistą częstotliwość rezonansową, membrana prostokątna ma dwie, ale znacznie słabsze. To się przekłada na bardziej wyrównaną charakterystykę. Duża powierzchnia sumaryczna wszystkich membran oznacza też znacząco mniejszy poziom szumów, doskonałą odpowiedź transjentową i bardzo dużą czułość. Warto zaznaczyć, że oprócz firmy Audio-Technica z membran prostokątnych korzystają firmy Milab oraz PML (Pearl Microphone Laboratory).

Podobnie jak wszystkie mikrofony Audio-Technica z serii 50, AT5047 jest ręcznie budowany w Japonii, z użyciem selekcjonowanych, najwyższej jakości elementów. Sama konstrukcja jest wyrafinowana i bardzo precyzyjna, a mikrofon ten to bez wątpienia jeden z takich elementów, który – podobnie jak dobry fortepian, ekspres do kawy i Sony C-800G – powinien się znaleźć w każdym ambitnym studiu.

Cena
14950,00 zł
Producent
Audio-Technica
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó