Reason Compact, czyli świetny instrument w Twoim smartfonie

29.08.2018  | Paweł Pruski
Reason Compact, czyli świetny instrument w Twoim smartfonie

Jeden z flagowych syntezatorów jakie znajdziemy w najnowszej wersji programu Reason trafił właśnie do App Store. Świetne brzmienie intuicyjny interfejs, to tylko niektóre cechy aplikacji. Tak prezentuje się pierwszy krok na drodze jaką w stronę mobilności planuje wykonać firma Propellerheads.

Szwedzka firma Propellerheads, odpowiedzialna za program Reason, wie jak robić dobre aplikacje mobilne. Wiele lat temu udowodniła to przenosząc w obręb środowiska mobilnego syntezator Thor. Znany wcześniej wyłącznie z programu Reason, w krótkim czasie zyskał wielu fanów. Nie jest przesadą, twierdzenie, że mimo upływu lat Thor nadal pozostaje jedną z najlepszych aplikacji muzycznych jakie znajdziemy w App Store. Oprócz świetnego brzmienia zdecydowanym wyróżnikiem jest jego obsługa. Doskonale wykorzystano potencjał dotykowego ekranu iPada, omijając jednocześnie wiele problemów związanych z interfejsem, które pojawiły się w konkurencyjnych rozwiązaniach.

 

 

Kolejnym kandydatem do podboju mobilnego świata okazał się syntezator Europa. Podobnie jak w przypadku Thor, znajdziemy go również w obrębie Reasona. Wybór na jaki zdecydował się Propellerhead nie powinien być zaskoczeniem. Kilka miesięcy temu Europa opuściła program Reason w postaci autonomicznej wtyczki VSTi. Drugim krokiem okazało się środowisko mobilne.

 

fot. https://www.propellerheads.se

 

Na chwilę obecną aplikację można pobrać za darmo. Trudno oszacować jaka jest cena skorzystania z bardziej rozbudowanych funkcji syntezatora - można z nich skorzystać w trybie demo - zakup określony jest jako "niedostępny". Być może jest to chwilowy problem w obrębie polskiego App Store. Warto wyjaśnić nazewnictwo jakie pojawiło się przy okazji omawianej aplikacji. Jak nietrudno się domyśleć aplikacja nazywa się Reason Compact, a nie np. Europa ponieważ w przyszłości (zgodnie z zapowiedzią producenta) poszerzona ma zostać o kolejne elementy znane stacjonarnej wersji programu Reason. Sprawę będziemy śledzić na bieżąco -  temat podjęty zostanie na pewno w kolejnym wydaniu naszego cyklu "Mobilny producent".

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó