iZotope RX 7 Advanced

23.10.2018 
iZotope RX 7 Advanced

System RX zdążył już sobie solidnie zapracować na wyjątkową pozycję, jaką ma na rynku produkcji i postprodukcji dźwięku.

To wszystkomogący pakiet oprogramowania do naprawy i edycji audio o możliwościach niedostępnych dla wielu konkurencyjnych produktów, tym bardziej, że funkcjonuje w zintegrowanej formie edytora lub samodzielnych wtyczek. To kolejny, poza opisywanym w numerze EiS 10/2018 Newfangled Audio Elevate przykład systemu programowego wykorzystującego uczenie maszynowe (machine learning).

Na szczególne wyróżnienie spośród szeregu nowych funkcji zasługuje kilka wyjątkowo ciekawych. Dialogue Contour pozwala zmienić intonację głosu w dialogach, sprawdzając się zwłaszcza wtedy, gdy trzeba dopasować dwa sąsiadujące słowa pochodzące z różnych ujęć lub różnych fragmentów nagrania. Dialogue De-reverb w inteligentny sposób usuwa pogłos z partii mówionych i to m.in. w nim znalazł zastosowanie algorytm uczenia maszynowego, pozwalający uzyskać poprawnie brzmiące tłumienie akustyki pomieszczenia.

Możecie też sprawdzić w jaki sposób "wyciągnąć" acapellę z gotowego utworu aby móc stworzyć np. jego remiks. Między innymi o tym, w swoim materiale opowiada Curtiss King, którego sylwetkę przedstawialiśmy już przy okazji naszych tekstów na temat "leasing beats" oraz "type beats".

Nowy pakiet dostępny jest także pod postacią wtyczek AudioSuite dla Pro Tools, obsługując jednocześnie tryb wielokanałowy do Dolby Atmos 7.1.2 włącznie. Pakiet dostępny jest w czterech wersjach, różniących się funkcjonalnością i zakresem zastosowań. Najprostszy RX Elements, oferujący podstawowy zestaw narzędzi naprawczych kosztuje obecnie 361 zł. Za 1.100 zł kupimy RX 7 Standard, wyposażony m.in. w automatycznie działające procesory do naprawy dźwięku oraz system zmiany proporcji instrumentów w już gotowym miksie. Wyposażony we wszystkie nowe funkcje i dający nieograniczone wręcz możliwości naprawy i edycji dźwięku RX 7 Advanced będzie nas kosztował 2.920 zł, a system RX Post Production Suite, w skład którego oprócz RX 7 Advanced wchodzą też pakiety Insight 2, Neutron 2 Advanced, RX Loudness Control i Tonal Balance Control kosztuje 3.650 zł.

www.izotope.com
www.nutron.pl

Artykuł pochodzi z numeru:
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
październik 2018
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT