Behringer szykuje kolejne repliki klasycznych syntezatorów

17.04.2019 
Behringer szykuje kolejne repliki klasycznych syntezatorów fot. http://retrosynthads.blogspot.com/

Niemiecki producent systematycznie realizuje kolejne punkty ze swojej listy "to do" - właśnie pojawiło się pierwsze zdjęcie instrumentu Behringer K-20 oraz informacja o zastrzeżeniu znaku towarowego WASP Deluxe.

Jeszcze w 2017 roku w internecie pojawiła się długa lista instrumentów, które niemiecka firma rzekomo zamierza wyprodukować. Co prawda nikt z Behringera nigdy nie potwierdził jej prawdziwości, jednak ich kolejne produkty zdają się potwierdzać przedstawiony dwa lata wcześniej plan. Wśród wymienionych wtedy instrumentów znalazły się m.in. ARP 2600, MS-101 czy właśnie K-20 oraz WASP Deluxe.

Tym samym Behringer kontynuuje swoją różnie ocenianą politykę "klonowania" kolejnych klasycznych syntezatorów. O samym zjawisku pisaliśmy niedawno w ten sposób: jeśli odsuniemy na moment nazwę konkretnej firmy to zauważmy, że kopiowanie czy wypuszczanie replik paru klasycznych urządzeń jest czymś dobrym, ponieważ wiele syntezatorów miało swoje nietypowe architektury oraz rozwiązania, które siłą rzeczy wymuszały na ich użytkownikach różne sposoby pracy i tym samym pozwalały osiągać różne rezultaty.

W tym też duchu staramy się patrzeć na niedawno opublikowane, pierwsze zdjęcie instrumentu Behringer K-20. Możemy na nim zobaczyć Jeffrey'a Forda, otoczonego przez takie urządzenia jak Behringer Model D, Behringer Neutron czy właśnie K-20. Członek społeczności Music Tribe miał okazje na własnej skórze przekonać się o jego możliwościach i powiedział krótko: "What a flexible little monster".

https://community.musictribe.com

Poza powyższym zdjęciem do wiadomości publicznej dotarła informacja o zastrzeżeniu znaku towarowego WASP Deluxe. Z bloga Matrixsynth możemy dowiedzieć się, że niemiecki producent ma zamiar "sklonować" legendarny instrument Electronic Dream Plant (EDP) WASP. Na ten moment nie wiemy nic zarówno o dacie premiery obu produktów jak i kwotach, które trzeba będzie za nie zapłacić.

Więcej TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó