Behringer klonuje Rolanda SH-101

19.11.2018  | Paweł Pruski
Behringer klonuje Rolanda SH-101 fot. https://www.matrixsynth.com/2018/09/red-behringer-ms-101-roland-sh-101.html

Behringer klonuje kolejny klasyk Rolanda SH-101. Produkt może okazać się sprzedażowym hitem: jest resentyment, super brzmiący pierwowzór oraz Behringer, który stopniowo oddala się od niechlubnej opinii i prezentuje coraz ciekawsze, a zarazem dobre jakościowo produkty.

Temat klonowania syntezatorów przez Behringera poruszaliśmy już kilkakrotnie, jednakże po raz kolejny nie sposób przejść obojętnie, kiedy pojawiają się pierwsze materiały dotyczące kolejnego sprzętu. Tym razem na warsztat poszedł kolejny klasyk - SH-101. Syntezator tak charakterystyczny, że nawet jeśli nie jesteście fanami elektroniki, to istnieje spore prawdopodobieństwo, że słyszeliście jego brzmienie i to co najmniej kilka razy. Wystarczy powiedzieć, że do jego fanów zaliczają się Chemical Brothers, the Prodigy, Squarepusher czy Boards of Canada. Tak więc, mimo iż od momentu jego powstania (1982 rok) minęło już trochę czasu nadal jest obiektem pożądania wielu producentów. Z niegasnącej popularności postanowił skorzystać Behringer.

,

Oprócz zachowania oryginalnej funkcjonalności, Behringer postanowił dodać kilka aktualizacji. Urządzenie wyposażone zostało w standardowe złącze MIDI oraz USB. Pojawiające się w sieci przecieki nie do końca są zaskoczeniem. Firma wspominała o swoich planach na ostatnich targach Superbooth 2018. Jednakże dopiero teraz oprócz specyfikacji możemy nieco wnikliwiej przyjrzeć się całej konstrukcji. Czy pomysł spotka się z zainteresowaniem wśród producentów? Wiele wskazuje, że tak. Behringer już kilkakrotnie udowadniał, że potrafi konstruować dobre syntezatory (np. Neutron), a bazowanie na sprawdzonych patentach SH-101, spowoduje dodatkowe zainteresowanie.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó