Więcej...

Zbuduj swój własny ARP 2600

11.06.2019 
Zbuduj swój własny ARP 2600

ARP 2600 to bez wątpienia jeden z najlepszych syntezatorów w historii. Nie mogą zatem dziwić zabiegi niemieckiej firmy Behringer przygotowującej jego bardziej budżetową wersje ale warto odnotować również inicjatywę manufaktury The Human Comparator, która pozwala każdemu zbudować swój własny egzemplarz instrumentu.

W wielu materiałach możemy się spotkać z informacją, że Moog Minimoog był pierwszym przenośnym syntezatorem w historii. Faktem jest, że był to pierwszy instrument elektroniczny z syntezą dźwięku, który trafił na rynek masowego odbiorcy i stał się najbardziej rozpoznawalnym syntezatorem monofonicznych wszech czasów. Ale trzeba też pamiętać, że miał za plecami bardzo silną konkurencję. Model 2600, który po raz pierwszy został zaprezentowany zaledwie kilka miesięcy po premierze Minimooga w 1970 roku, może nie jest tak stylowy jak jego bezpośredni konkurent, ale wciąż jest instrumentem klasycznym.

Wspomniana we wstępie marka Behringer niedawno zapowiedziała klony Yamahy CS-80 oraz ARP-a 2600. I tak jak pisaliśmy jakiś czas temu, że w tworzeniu replik klasycznych instrumentów chodzi o to, żeby jak największa liczba muzyków przesiadła się, choćby na chwilę, z dwuwymiarowej (fizycznie) domeny cyfrowej na trójwymiarową i należy oceniać to pozytywnie to samodzielna budowa nowego instrumentu podoba nam się chyba jeszcze bardziej.

Więcej szczegółów znajdziecie TUTAJ.