Synteza wavetable kontratakuje, czyli Modal Argon8

11.09.2019  | Paweł Pruski
Synteza wavetable kontratakuje, czyli Modal Argon8

Najnowszą propozycją Modal Electronics jest polifoniczny syntezator oparty na syntezie wavetable.

Synteza wavetable jest domeną wielu wirtualnych instrumentów. W świecie hardwarowym nie jest to temat niszowy, lecz ciężko określać wskazany segment rynku jako dominujący. Jednym z powodów jest cyfrowe podłoże powyższego typu syntezy. Dlatego też, każda propozycja, która wiąże się z wykorzystaniem syntezy tablicowej, cieszy się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej jest w przypadku Argon8.

W aluminiowej obudowie znajdziemy 3 oktawową dynamiczną klawiaturę, 32 oscylatory wavetable, filtr (LP/BP/HP), trzy generatory obwiedni. Do dyspozycji mamy 120 próbek podzielonych na banki. Argon8 uzbrojony został również w szereg efektów typu delay, phaser, reverb, chorus. Dopełnieniem całości jest sekwencer. Warty wspomnienia jest fakt, że z syntezatora możemy korzystać jako programowej wtyczki VSTi. Co istotne może ona również służyć jako wygodny sposób obsługi wszystkich funkcji Argon8.

Na chwilę bieżącą przedstawiony został jedynie przybliżony czas rozpoczęcia sprzedaży, który planowany jest na końcówkę roku. Więcej szczegółów TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó