Więcej...

EiS na konferencji "Muzyka przyszłości – przyszłość muzyki"

18.02.2020 
EiS na konferencji "Muzyka przyszłości – przyszłość muzyki"

W ramach FRYDERYK Festiwal 2020 już po raz drugi zorganizowana zostanie konferencja poświęcona rynkowi muzycznemu. W tym roku skupi się ona wokół wyzwań, przed jakimi staje branża muzyczna w dobie nowych technologii oraz zmian klimatycznych. Uczestnicy paneli, warsztatów oraz prelekcji będą mogli zobaczyć, jak te światy wzajemnie się przenikają i uzupełniają. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Estrada i Studio jest patronem medialnym panelu "Domowe studio teraźniejszością i przyszłością produkcji muzycznej", który odbędzie się w niedzielę 15 marca w w katowickim MCK. Panel poprowadzi redaktor naczelny EiS Tomasz Wróblewski, a jego uczestnikami będą: KRÓL, Mery Spolsky oraz Marcin Staniszewski.

Punkty, wokół których będzie się skupiała dyskusja to:

- Oszałamiający sukces niskobudżetowej, domowej produkcji Billie Eilish ważnym przełomem w muzyce głównego nurtu
- Domowe studio w kontekście stylistyki muzycznej
- Możliwości techniczne współczesnego domowego studia
- Kalkulacja kosztów, swoboda pracy, możliwości rozwoju
- Ograniczenia technologiczne i mentalne. Pułapki pracy w domowym studiu
- W czym typowe studia są niezastąpione: ludzie, przestrzeń, środowisko, atmosfera
- Równoległy rozwój produkcji desktop i studyjnej

KRÓL

(fot. Leszek Zych / Polityka)

Artysta, którego płyta Nieumiarkowania została w tym roku nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, utwór Te smaki i zapachy jest nominowany w kategorii Utwór Roki, a sam Błażej Król nominowany w kategoriach Autor Roku i Kompozytor Roku.

Mery Spolsky

Piosenkarka, gitarzystka, projektantka ubrań oraz producentka muzyczna. Album tej artystki zatytułowany Dekalog Spolsky otrzymał nominację do Fryderyków 2020 w kategorii Album Roku Elektronika

Marcin Staniszewski

(fot. Tamara Allina)

Współpracownik miesięcznika Estrada i Studio, certyfikowany instruktor Ableton, muzyk, kompozytor, autor tekstów i producent. Założyciel formacji Beneficjenci Splendoru, właściciel studia Color My Sound, twórca pakietu Polish Radio Experimental Studio Library dla Ableton Live.

Tomasz Wróblewski

Od 1996 roku redaktor naczelny miesięcznika Estrada i Studio. Wykładowca w Akademii Dziennikarstwa i Realizacji Dźwięku, założyciel wydawnictwa 0dB.pl. Muzyk, kompozytor, projektant urządzeń pro-audio, autor tekstów, producent, publikujący swoje płyty jako Panteraz.