Więcej...

Wtyczka Cassette Roads dostępna za darmo!

30.06.2020 
Wtyczka Cassette Roads dostępna za darmo!

Jak się okazuje w tym roku swoje 40 urodziny obchodzi walkman. Ten piękny jubileusz nie będzie raczej hucznie świętowany ponieważ urządzenie już dawno odeszło do lamusa, jednak oprogramowanie imitujące charakterystyczne brzmienie kasety magnetofonowej cieszy się niesłabnącą popularnością. Kolejne wtyczki bazujące na tym "soundzie" są tego dowodem, a Cassette Roads wpisuje się w ten trend.

O miejscu kasety na rynku fonograficznym pisaliśmy już obszernie na łamach EiS i być może w tamtym tekście znajdziecie odpowiedź na pytanie dlaczego tak wiele wtyczek odwołuje się do brzmienia kasety magnetofonowej. Sam fakt jest niezaprzeczalny, a narzędzia takie jak choćby Wavesfactory Cassette pokazują też jak wiele możemy dodać naszym produkcjom sięgając po charakterystyczne lo-fi. Cassette Roads to z kolei wtyczkowy instrument klawiszowy, który przeniesie Was do lat 80, kiedy wspomniany we wstępie walkman traktowany był jako cud techniki. Co ważne, wtyczka dostępna jest za darmo! Poniżej próbka jej brzmienia.

Bardzo intuicyjny interfejs nie powinien sprawić Wam większych trudności w tworzeniu "vaporwave'owych kołysanek" do których zdaniem producenta nadaje się najlepiej. Sprawdźcie sami! Cassette Roads znajdziecie TUTAJ.