teenage engineering OP-1 - tutorial ostateczny

22.07.2020  | Paweł Pruski
teenage engineering OP-1 - tutorial ostateczny

Na kanale Red Means Recording ukazała się seria filmów prezentujących różne aspekty pracy z OP-1. Tutoriale skupiają się nie tylko na możliwościach urządzenia, ale również pokazanych jest tam wiele patentów wynikających z kreatywności użytkowników.

Teenage Engineering OP-1 kojarzony jest często z postacią youtubera Cuckoo. To on jako pierwszy pokazywał możliwości  tego urządzenia na tak szeroką skalę. Inny niezwykle wartościowy kanał prezentujący możliwości sprzętu to Red Means Recording. Znajdziemy na nim wiele filmów prezentujących np. jak stworzyć utwór korzystając wyłącznie z OP-1.

Kilka dni temu na powyższym kanale ukazała się seria filmów dotycząca pracy z urządzeniem. Można w tym momencie zadać pytanie - czy po 9 latach od premiery taka prezentacja jest komuś potrzebna? Naszym zdaniem zdecydowanie tak. Po pierwsze, wokół wielu funkcji OP-1 krążą informacje, które nie do końca są prawdziwe (np. długość wirtualnej taśmy, korzystanie z niektórych efektów itd.). Tak więc, dokładne objaśnienie tych kwestii z pewnością pomoże uporać się z tymi mitami.

Z drugiej strony, wspomniane  we wstępie "patenty" są niezwykle pomocne. Architektura urządzenia daje spore pole do popisania się kreatywnym wykorzystaniem jego funkcji. Co za tym idzie możliwość poznania pomysłów innych użytkowników pozwala na odświeżenie własnego sposobu pracy.

Sprawdźcie cały kanał TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó