Akai Force jeszcze silniejsze - nowa aktualizacja

12.10.2020  | Paweł Pruski
Akai Force jeszcze silniejsze - nowa aktualizacja

Najnowsza aktualizacja Akai Force (3.0.5) przynosi wiele długo wyczekiwanych funkcji. Najważniejszą z nich jest dodanie widoku aranżacji.

Czym jest widok aranżacji? Jest widokiem jaki znamy z większości programów typu DAW. Najłatwiejszą analogią jest odwołanie się do programu Ableton Live, który posiada dwa widoki: klipów i aranżacji. Właśnie ten drugi pojawił się również w Akai Force. Musimy pamiętać, że programiści musieli wykonać nie lada pracę, aby dostosować wszystkie funkcje do architektury urządzenia. Za pomocą kilku pokręteł, przycisków oraz ekranu dotykowego musimy być w stanie wykonać wszystkie czynności potrzebne do kompleksowej aranżacji utworu.

Co ciekawe osoby preferujące pracę z tradycyjną myszką komputerową mają taką możliwość - dodano również podobną funkcjonalność. Oprócz wspomnianego widoku aranżacji dodano również wiele innych funkcji. Zmultiplikowaną funkcjonalność MIDI, oraz lepszą integracją z Ableton Live. Dodano nowe funkcjonalności w obrębie workflow. Czy zaproponowany koncept jest optymalny? Trudno powiedzieć, miarodajnej odpowiedzi możemy się spodziewać po kilku miesiącach od osób, które całkowicie przerzucą się na pracę z urządzeniem. Niezależnie od wyniku Akai wykonuje pionierską pracę polegającą na rozdzieleniu programu DAW od komputera.

Więcej informacji TUTAJ.