Miętha mają Mięthlik i ruszają w tournée po Polsce

29.01.2024 
Miętha mają Mięthlik i ruszają w tournée po Polsce

Skip i AWGS wydali w zeszłym roku nowy album. Mięthlik to kolejny na liście Mięthy udany krążek duetu. Aby pokazać go szerszej publiczności panowie zaplanowali trasę po polskich miastach. Gdzie będzie można ich usłyszeć? Sprawdźcie!

Miętha – duet nie tylko hiphopowy

Większość kojarzy Mięthę jako miłego chłopaka w loczkach, który śpiewa w teledyskach z Margaret, Natalią Szroeder czy Vito Bambino. Tak naprawdę to raper Skip, czyli połowa duetu. Drugą częścią jest AWGS – producent muzyczny. Zanim powstała Miętha, panowie działali w innych formacjach. AWGS tworzył projekt Aikiddo, a teraz komponuje, gra na perkusji, sampluje i kreuje na syntezatorach. Z kolei Skip rapował pod swoim pseudonimem, pod którym wydał także debiutancki album "O wszystkim" w 2019 roku.

AWGS przez wiele lat współpracował z Bitaminą i Vito Bambino. Wtedy też wpadł na pomysł stworzenia zupełnie nowego projektu. Wraz ze Skipem powołał do życia duet Miętha. W 2019 roku wypuścili singiel "Star$" oraz debiutancki album "Audioportret". W kolejnym roku ukazał się album "Szum" przyjęty równie entuzjastycznie jak debiut. W 2021 roku panowie wydali z kolei płytę "36,6". Z kolei w 2023 roku pojawił się najnowszy krążek "Mięthlik", w którym nadal AWGS produkuje i komponuje, a Skip odpowiada za wokale i teksty. To właśnie ten album, na którym zagościli m.in. Margaret, Ero i Vito Bambino, panowie z Mięthy będą promować w 2024 roku.

Mięthlik Mięthy, czyli trasa koncertowa promująca nowy album

Formacja Miętha rusza w tournée po Polsce. Na przełomie zimy i wiosny w kilku miastach odbędą się koncerty, podczas których Skip i AWGS zaprezentują nie tylko najbardziej znane hity, lecz także numery z najnowszego krążka. W jakich miejscach można spodziewać się spotkania z nimi? W jakich datach odbędą się koncerty? Lista poniżej:

•    28 lutego – Warszawa, Jassmine
•    7 marca – Poznań, Pod Minogą
•    21 marca – Wrocław, Nietota
•    21 kwietnia – Kraków, Poczta Główna
•    25 kwietnia – Sopot, Spatif

W koncertowej wersji Skipowi oraz AWGS towarzyszyć będzie grupa instrumentalistów. Usłyszymy więc: Miłosza Olenieckiego na perkusji, gitarzystę Aleksandra Sucharskiego oraz posługującego się ksywą Kxllage, czyli człowieka od sekcji piano. Bilety na trasę koncertową -> Miętha można kupić w Going. i Empik Bilety.

Star icon
Produkty miesiąca
Electro-Voice EVERSE 12 - głośnik bezprzewodowy
Sennheiser EW-DX MKE 2 / 835-S SET - zestaw mikrofonów bezprzewodowych
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó