Smyczki w komputerze
Smyczki w komputerze

Czy możliwe jest uzyskanie wiarygodnie brzmiącej sekcji smyczków z wykorzystaniem komputera i przy minimalnych kosztach? Przekonajmy się...

Technologia
Dave Clews
2021-01-28

Bezpłatne smyczki

Zestawienie całkowicie darmowych bibliotek z brzmieniami instrumentów smyczkowych.

1.

Spitfire Audio LABS Strings

Pakiet ten wchodzi w skład doskonałej serii bezpłatnych brzmień firmy Spitfire Audio, dostępnej pod nazwą LABS. Są to na ogół elementy, które nie znalazły się w komercyjnych produktach tej firmy, ale nagrane w trakcie ich tworzenia. W ramach pakietu Strings dostępne są presety Ensemble, Long i Short. (www.spitfireaudio.com)

2.

Spitfire Audio LABS Strings 2

Drugi zestaw brzmień smyczkowych z serii LABS, w którym mamy to samo, co w wersji pierwszej, plus pizzicato i swell. Wyjątkowo grywalny pakiet, gotowy do pracy natychmiast po instalacji i będący swoistą bramą do świata Spitfire Audio. (www.spitfireaudio.com)

3.

Versilian Studios/Bigcat Chamber Orchestra 2 Community Edition

Community Edition to nieco uboższa wersja dwóch pełnych instrumentów tworzących zestaw brzmień orkiestrowych. Dostępna jako wtyczka VST/AU, a także w formatach SFZ i SampleTank, przekonwertowanych przez firmę BigCat. Ciekawe dźwięki orkiestrowe całkowicie za darmo. (www.vis.versilstudios.com)
(www.bigcatinstruments.blogspot.com)

4.

Orchestral Tools Layers

Bezpłatna biblioteka brzmień orkiestrowych dostępna do pobrania zarówno jako kompletny pakiet, jak i pod postacią oddzielnych sekcji, np. smyczków. Do odtwarzania tych bibliotek służy bezpłatny sampler wtyczkowy Orchestral Tools SINE Player. (www.orchestraltools.com)

5.

Logic Pro X Studio Strings

Choć nie jest to do końca freeware, ponieważ wchodzi w skład komercyjnego pakietu Logic Pro X, brzmienia Studio Strings dobrze sprawdzają się w muzyce pop jak też na etapie tworzenia szkiców kompletnych aranżacji orkiestrowych. (www.apple.com)

6.

Orchestral Strings One

Sample wchodzące w skład tego zestawu zostały nagrane w słynnej ze swojej akustyki Berliner Hall, czyli miejscu stacjonowania orkiestry Filharmoników Berlińskich. Sekcje podzielono na 14 skrzypiec, 10 altówek, 8 wiolonczel i 6 kontrabasów. (www.vstplanet.com)

7.

DSK Strings

Będąca jednym z wielu bezpłatnych produktów firmy DSK wtyczka Strings, to połączenie syntezy 22 próbek skrzypiec, altówki, wiolonczeli i kontrabasu z efektami takimi jak delay, flanger oraz poszerzający brzmienie micro-detuner. (www.dskmusic.com)

8.

Virtual Playing Orchestra

Virtual Playing Orchestra to zintegrowany pakiet, na który składa się ponad 600 MB bezpłatnych próbek ze starszych kolekcji, ujętych pod postacią plików SFZ. Do ich odtwarzania potrzebny jest wtyczkowy sampler odczytujący ten format, taki jak na przykład bezpłatny Plogue Sforzando. (www.virtualplaying.com)

9.

Matnitron

Dostępny pod postacią bezpłatnej wtyczki VST dla Windows, Matnitron jest oferującym tylko jeden preset instrumentem generującym brzmienia smyczków z możliwością regulacji obwiedni głośności. Dobry do eksperymentów lub w sytuacji, gdy pod ręką nie mamy niczego innego. (www.vstplanet.com)

Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie Estrada i Studio
Estrada
i Studio
grudzień 2020
Kup teraz
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó