Composer Pro - sekwencer firmy Dadamachines

22.05.2019  | Paweł Pruski
Composer Pro - sekwencer firmy Dadamachines

Composer Pro to tzw. "performance sequencer". Jego głównym zadaniem jest sterowanie wieloma zewnętrznymi instrumentami oraz efektami podczas występów na żywo.

Jak mieliśmy okazję się przekonać targi Superbooth to targi pozwalające na prezentację swoich produktów nie tylko dużym firmom, ale również małym manufakturom. Do takich bez wątpienia zalicza się Gamechanger Audio, która w Berlinie zaprezentowała swój Motor Synth ale podobnie jest z marką Dadamachines, czyli firmą w katalogu której znajdziemy głównie zestawy do samodzielnego złożenia. Okazało się jednak, że plany sięgają dalej niż stosunkowo nieskomplikowane kity. Composer Pro, bo tak nazywa się najnowszy produkt firmy, jest rozbudowanym sekwencerem dedykowanym do pracy z wieloma zewnętrznymi urządzeniami. Choć wizualnie konstrukcja urządzenia przypomina Albeton Push, czy też Akai Fire funkcjonalnie bliżej mu do Synthstrom Deluge. Jak mieliśmy się okazję przekonać podczas prezentacji pomimo kilku wspólnych punktów, pomysł jest nieco inny.

Punktem wspólnym (względem Deluge) jest fakt, że urządzenie posiada architekturę typu standalone. Innymi słowy do pracy nie potrzebuje podłączenia do komputera (jak w przypadku Push). Urządzenie może pełnić funkcję automatu perkusyjnego, MIDI Loopera czy polifonicznego sekwensera. Całość interfejsu podzielona została na cztery podstawowe widoki: song, session, performance, machine. Dzięki temu możemy w łatwy sposób wprowadzać zmiany, czy też manipulować parametrami.

Composer Pro wyposażony został w porty MIDI, USB oraz wbudowany interfejs audio. Istotny jest fakt, że wbudowane instrumenty oraz efekty oparte są na języku Pure Data. Co za tym idzie użytkownicy będą mogli wgrywać (lub tworzyć) dowolny instrument, efekt itd.

Cena urządzenia: 1.299,00€
Strona producenta: https://dadamachines.com

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó