Więcej...

Podcast Dekonstrukcja - Każda piosenka kryje w sobie wiele historii

03.11.2019 
Podcast Dekonstrukcja - Każda piosenka kryje w sobie wiele historii

Czy wiesz, że znany na całym świecie I will always love you Whitney Houston to cover utworu gwiazdy muzyki country, Dolly Parton? Albo że Stevie Wonder pomylił się w swojej legendarnej solówce na harmonijce w utworze Isn’t she lovely?. Czy zastanawiałeś się, dlaczego tyle emocji jest w samej ścieżce wokalnej Freddiego Mercurego, albo jak Led Zeppelin uzyskało tak przestrzenne brzmienie perkusji w When the Levee Breaks?

Każda piosenka kryje w sobie wiele historii. Dekonstrukcja stara się przedstawić słuchaczom chociaż kilka z nich. Agata Solecka przeprowadza krótkie rozmowy z polskimi muzykami, zespołami, producentami, podczas których wspólnie dekonstruują wybraną piosenkę danego twórcy. Podczas rozmowy poruszane są tematy takie jak proces twórczy, sztuka songwritingu, aranż czy produkcja. Wśród dotychczasowych gości podcastu znajdziecie m.in. duet Ala Zastary, MIN t, Niemoc czy Beluga Stone.

Okładka podcastu z en2akiem.

Artyści dzielą się wersjami roboczymi, demówkami oraz śladami z finałowego utworu, które można usłyszeć w tle rozmowy. Odsłaniają nie tylko tajniki swojej pracy, przemyślenia i opinie, ale też rozterki i dylematy związane z pracą kreatywną. Dekonstrukcja daje niepowtarzalną okazję na wejście do studia z naszymi ulubionymi artystami. Dekonstrukcja jest również jednym z czternastu podcastów, które tworzą Storia by Abstra network. Ta niedawno utworzona społeczność, którą wspiera medialny patron - grupa Abstra, ma na celu wspieranie działań podcasterów, szerzenie idei słuchania podcastów, oraz promowanie świeżych i jakościowych, podcastów.

Agata Solecka jest muzykiem. Od 2012 gra we Wrocławskim zespole More Wine Please, który w 2014 został laureatem głównej nagrody Muzycznej Bitwy Radia Wrocław. Od 2016 jej zainteresowania rozwinęły się w kierunku produkcji muzycznej, home-recordingu, oraz historii piosenkopisarstwa. W styczniu 2018 rozpoczęła przygodę z podcastem, łącząc dzięki Dekonstrukcji wszystko to, co ją najbardziej pasjonuje: rzeczowe dyskusje o muzyce, produkcję słuchowiska dźwiękowego oraz poszerzanie świadomości o tym, jak działa branża muzyczna „od kuchni”.

Wszystkie podcasty znajdziecie TUTAJ.