Aktualizacja FL Studio

19.12.2019  | Paweł Pruski
Aktualizacja FL Studio

Nadeszła kolejna, duża aktualizacja jednego z najpopularniejszych programów typu DAW - Fl Studio. Sporo poprawek, nowości oraz usprawnień.

Aktualizacja oprogramowania, często bywa bolesnym finansowo procesem. Jego cena zbliżona jest do kupna nowego programu. Nie powinno więc dziwić, że wielu użytkowników pracuje na poprzednich wersjach programów DAW, czy też wtyczek. W przypadku FL Studio nakreślony problem nie istnieje. Każdy, kto zakupił program ma prawo do dożywotniej, darmowej aktualizacji. Co z tego wynika - zawsze jesteśmy na bieżąco i co jakiś czas otrzymujemy nowy zestaw narzędzi.

W przypadku najnowszej aktualizacji (20.6) otrzymujemy m.in. narzędzie do time warpingu (NewTime), pozwalające na swobodne manipulowanie próbkami w czasie (funkcjonalność znana np. z Ableton Live). Otrzymujemy również coś w rodzaju multiefektu gitarowego - Distructor, pozwalającego na tworzenie przesterów, filtrowanie dźwięków, czy też saturację. Kolejną nowością jest Control Voltage czyli możliwość wysyłania komunikatów typu CV / Gate do zewnętrznych syntezatorów (np. Eurorack). Podobnie jak w przypadku CV Tools (pakiet dedykowane do Ableton Live), aby wysyłać wspomniane komunikaty musimy dysponować odpowiednim interfejsem audio.

Pełna lista zmian na stronie producenta TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Neumann KH 150 AES67 - aktywny monitor studyjny
KRK ROKIT 5 G5 - monitory aktywne bliskiego pola
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó