Wróżenie z fusów i nowy syntezator Korga

01.01.2020  | Paweł Pruski
Wróżenie z fusów i nowy syntezator Korga

W ubiegłym roku Korg wprowadził na rynek bardzo udany Minilogue XD. Wszystko wskazuje na to, że w niebawem ich zobaczymy kolejny syntezator. Premiera zapowiedziana została na 07.01.2020.

Nie czekając na NAMM 2020 firma Korg postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i umieściła w sieci zapowiedź najnowszego syntezatora. I w zasadzie na tym kończą się fakty, a dalej zaczyna się spekulacja. Niemniej jednak, spoglądając na aktualną sytuację na rynku syntezatorów ruch Korga może pokazywać w jakim kierunku zmierza cała branża.

Impulsem do zmian może być nasilona aktywność Behringera, który pod koniec zeszłego roku zaprezentował całą gamę syntezatorów (jeszcze w Sylwestra pojawił się Behringer Cat). Tak więc w przedziale "budżetowej klasyki" zrobiło się niezwykle tłoczno i próba pozyskiwania nowych klientów za pomocą ceny będzie niezwykle trudnym zadaniem. Nikt oczywiście nie ma wątpliwości, że Korg potrafi robić doskonałe syntezatory, co udowodnił ubiegłorocznym Minilogue XD, jednakże w świetle zaistniałych faktów, innowacyjność może okazać się atutem, który zadecyduje o wielu słupkach sprzedażowych. Czy z powyższego atutu skorzystają duzi, czy też zupełnie nowi gracze? Czas pokaże.

Być może prawdziwe zaskoczenie pojawi się z zupełnie nieoczekiwanej strony.  Spoglądając np. na rynek Eurorack, można zobaczyć, że właśnie nowe firmy mogą szybko wykreować się na liderów branży. Jest to oczywiście tylko jeden z wielu scenariuszy. Być może z perspektywy dużych firm, dalsze brnięcie w "klasykę" jest tym, co nadal wiąże się z wzrostem przychodów. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Korg planuje reaktywację ARP 2600, ale czy to wystarczy by podbić serca użytkowników? Zobaczymy.

Star icon
Produkty miesiąca
Earthworks SR117 - mikrofon pojemnościowy wokalny
Sennheiser HD 490 PRO Plus - słuchawki studyjne
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó