Wróżenie z fusów i nowy syntezator Korga

01.01.2020  | Paweł Pruski
Wróżenie z fusów i nowy syntezator Korga

W ubiegłym roku Korg wprowadził na rynek bardzo udany Minilogue XD. Wszystko wskazuje na to, że w niebawem ich zobaczymy kolejny syntezator. Premiera zapowiedziana została na 07.01.2020.

Nie czekając na NAMM 2020 firma Korg postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i umieściła w sieci zapowiedź najnowszego syntezatora. I w zasadzie na tym kończą się fakty, a dalej zaczyna się spekulacja. Niemniej jednak, spoglądając na aktualną sytuację na rynku syntezatorów ruch Korga może pokazywać w jakim kierunku zmierza cała branża.

Impulsem do zmian może być nasilona aktywność Behringera, który pod koniec zeszłego roku zaprezentował całą gamę syntezatorów (jeszcze w Sylwestra pojawił się Behringer Cat). Tak więc w przedziale "budżetowej klasyki" zrobiło się niezwykle tłoczno i próba pozyskiwania nowych klientów za pomocą ceny będzie niezwykle trudnym zadaniem. Nikt oczywiście nie ma wątpliwości, że Korg potrafi robić doskonałe syntezatory, co udowodnił ubiegłorocznym Minilogue XD, jednakże w świetle zaistniałych faktów, innowacyjność może okazać się atutem, który zadecyduje o wielu słupkach sprzedażowych. Czy z powyższego atutu skorzystają duzi, czy też zupełnie nowi gracze? Czas pokaże.

Być może prawdziwe zaskoczenie pojawi się z zupełnie nieoczekiwanej strony.  Spoglądając np. na rynek Eurorack, można zobaczyć, że właśnie nowe firmy mogą szybko wykreować się na liderów branży. Jest to oczywiście tylko jeden z wielu scenariuszy. Być może z perspektywy dużych firm, dalsze brnięcie w "klasykę" jest tym, co nadal wiąże się z wzrostem przychodów. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Korg planuje reaktywację ARP 2600, ale czy to wystarczy by podbić serca użytkowników? Zobaczymy.

Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT