Warsztaty Producenckie podczas 5 urodzin OFF Radia Kraków!

09.01.2020 
Warsztaty Producenckie podczas 5 urodzin OFF Radia Kraków!

Już 25 stycznia zapraszamy na 5. urodziny OFF Radia Kraków, w ramach których odbędą się m.in. warsztaty producenckie Beat Tools.

Cykl warsztatów został zapoczątkowany kilka lat temu przez Pawła Pruskiego, producenta muzycznego, naszego redakcyjnego kolegę oraz dziennikarza krakowskiej rozgłośni. Najbliższa edycja to trzy różne spojrzenia na proces tworzenia muzyki. Zaproszeni goście opowiedzą o tajnikach swojej pracy. Zaprezentują jak różnorakie narzędzia, sprzęty, czy też wypracowywane latami techniki pracy przekładają się na rezultat, którym jest muzyka. Warsztaty organizowane są we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym.

Program:

15.00 Pruski - "Od taśmy do modulara"

Taśma była jednym z pierwszych nośników pozwalających na eksperymentalne przetwarzanie dźwięków. Dzięki karkołomnym przycinaniu, odwracaniu, czy zmianie tempa z gotowych kompozycji powstawały zupełnie nowe. Dziś większość powyższych procesów możemy wykonać za pomocą programu komputerowego, należy jednak pamiętać że nie jest to jedyne narzędzie. Jedną z możliwości jest użycie odpowiednio zaprojektowanego systemu modularnego. To jaki sposób stworzyć oraz wykorzystać wspomniany system będzie głównym tematem prezentacji.

 

16.15 Hatti Vatti - "Dub it! Czyli techniki realizacji i narzędzia w kontekście przestrzeni w produkcji"

Dub it! Czyli techniki realizacji i narzędzia w kontekście przestrzeni w produkcji.Pochodzący z Trójmiasta producent poszukującej elektroniki, związany z wytwórniami MOST, U Know Me Records i wieloma labelami brytyjskimi. Połowa duetów HV/NOON, Nanook of the North czy JANKA. Regularnie grywa w klubach od Islandii po Japonię, wystąpił na najnowszej płycie Pezeta, jego twórczość remixował Andy Stott, a w setach grał np. Mike Schommer z DeepChord. Autor 3 albumów solowych, w tym nagradzanego "Szumu". W swoich mocno basowych setach łączy fascynację brytyjską elektroniką z zacięciem do poszukiwań niebanalnych brzmień i mniej oczywistego tempa.

17.30 Kompozyt - "Aż coś ciekawego się wydarzy. Proces kreatywny"

Kompozyt zabierze Was w podróż po swoim procesie kreatywnym, od zalążku pomysłu do finalnego miksu. Bracia zaprezentują wspólne jamowanie synthami i maszynami perkusyjnymi oraz podzielą swoim procesem nagrywania i przerabiania dźwięków przy pomocy modulara i software'u.

 

Warsztaty odbędą się 25.01.2010 (w godzinach 15:00-18:30) w Forum Przestrzenie (ul. Marii Konopnickiej 28, Kraków). Wstęp na warsztaty jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona! Zapisy: beattools@gmail.com

Więcej szczegółów TUTAJ.