Najlepsze szkolenia online dla producentów i realizatorów dźwięku

02.04.2020 
Najlepsze szkolenia online dla producentów i realizatorów dźwięku

Kolejne firmy organizują webinaria, oraz szkolenia online adresowane do muzyków, producentów i realizatorów dźwięku. W tym miejscu dowiecie się w jaki sposób wziąć w nich udział.

O sytuacji związanej z pandemią koronawirusa napisano już bardzo wiele słów, więc nie będziemy po raz kolejny powtarzać możliwych scenariuszy dalszego rozwoju sytuacji, a skoncentrujemy się na tym w jaki sposób możliwie efektywnie spędzić czas domowej kwarantanny. W tym celu przygotowaliśmy zestawienie webinariów, oraz szkoleń online w których każdy z nas może wziąć udział nie ruszając się sprzed swojego komputera.

ESS Audio zaprasza na kolejne szkolenia online

ESS Audio zaprasza na prowadzone przez ekspertów z branży proaudio/AV, online'owe warsztaty HARMAN Live Workshop już w tym tygodniu. Na zapowiedzianych szkoleniach będziemy mieli okazje zdobywać wiedzę od realizatorów m.in. takich zespołów jak Maroon 5, Queens Of The Stone Age, My Chemical Romance czy The 1975.

SZKOLENIE 1: Podstawy miksu FOH/Monitor

warsztaty prowadzone przez FOH zespołu BAD WOLVES, Roberta Brown'a. Robert korzysta m.in. z miksera Soundcraft Ui24R. Jak pracuje z tak znanym zespołem? Dowiedz się!

ŚRODA, 29 kwietnia, godzina 3 rano

Zapisy TUTAJ.

SZKOLENIE 2: Miks w klubach i na stadionach - wskazówki

Prowadzący, Vincent Casamatta przez ostatnie 18 lat był realizatorem wielu artystów, w tym Maroon 5. Rozpoczynał „kręcąc" w małych klubach w Chicago oraz w swoim studiu nagrań. Drugim prelegentem będzie Jay Rigby, mający w swoim CV pracę na FOHu m.in. z Queens Of The Stone Age, My Chemical Romance i The 1975.

CZWARTEK, 30 kwietnia, godzina 20.00

Zapisy TUTAJ.

SZKOLENIE 3: Podstawy Line Array Calculator część III -konfiguracje subwooferów

Warsztaty poprowadzi Chris Gavin, specjalista koncernu Harman.

CZWARTEK, 30 kwietnia, godzina 17.00

Zapisy TUTAJ.

SZKOLENIE 4: Protokół MQTT - czym jest i dlaczego ma duże znaczenie

Wprowadzenie do powszechnie przyjętego protokołu sieciowego MQTT, przegląd dostępnych narzędzi oraz ocena roli, jaką MQTT może odgrywać w obecnych i przyszłych środowiskach AV, oświetleniowych i kontrolnych.

PONIEDZIAŁEK, 27 kwietnia, godzina 20.00

Zapisy TUTAJ.

Nowe webinaria od Konsbud Audio

Konsbud Audio zaprasza na serię webinarów o technologii audio. Poniżej terminy kolejnych szkoleń - każde z nich rozpoczyna się o godzinie 11:00 i trwa dokładnie 90 minut.

28.04.2020 - NTi Audio - pomiary zrozumiałości mowy STIPA

Zobacz także test wideo:
Universal Audio Volt 276 - interfejs audio/MIDI
Universal Audio Volt 276 - interfejs audio/MIDI
To, że Universal Audio dołączy do grupy producentów budżetowych interfejsów audio było niemal pewne. Otwartym natomiast pozostawało pytanie z czym i za ile.

29.04.2020 - Allen & Heath - wirtualna próba

4.05.2020 - Sieci Ethernet w mikserach cyfrowych

5.05.2020 - NTi - pomiary poziomów i analiza częstotliwościowa

6.05.2020 - Genelec - wybór i lokalizacja monitorów w pomieszczeniu odsłuchowym

8.05.2020 - d&b R1 - sterowanie systemem nagłośnienia

11.05.2020 - Array Processing w teorii i praktyce

12.05.2020 - d&b seria AL

15.05.2020 - Allen&Heath everything I/O

Więcej szczegółów oraz zapisy TUTAJ.

Kolejne szkolenia w ramach Accademia Dexibell

Odbędą się one na kanale You Tube marki Dexibell w poniższych terminach:

20.04, godz. 19.00 - Biblioteka elektrycznych pianin: jakość i elastyczność technologii DEXIBELL „T2L”
Link do rejestracji: https://tiny.pl/7qb59

27.04, godz. 19.00 - Biblioteka Synth: brzmienia Vintage Lead i bezpłatna aplikacja VIVO Editor
Link do rejestracji: https://tiny.pl/7qb5f

4.05, godz. 19.00 - Brzmienia organowe: emulacja w stylu vintage dostępna w VIVO S9 i COMBO J7
Link do rejestracji : https://tiny.pl/7qb5z

Webinary poprowadzi w języku angielskim Ralf Schink, który zarówno omówi szczegółowo każdy z powyższych tematów, jak i odpowie na nurtujące uczestników pytania. Więcej informacji TUTAJ.

Sennheiser z nowymi panelami dyskusyjnymi

We wtorek 14 kwietnia przy wirtualnym okrągłym stole panelu „Mixing Live Sound - Front of House” zasiądą Brandon Blackwell (Lizzo, A$AP Rocky, Camila Cabello), Brett „Scoop” Blanden (Lady Antebellum), Snake Newton (Harry Styles, Supertramp, Robbie Williams) i Phillip J. Harvey (Lorde, My Bloody Valentine). W czwartek 16 kwietnia odbędzie się wirtualna dyskusja pt. „House of Worship Roundtable”, w którym goście Brian Gowing, Chris Huff, Chad Kirkpatrick i Matt Sales będą dyskutować na temat wirtualnych usług i wyborów inwestycyjnych.

Miksowanie dźwięku na żywo - Front of House
Wtorek, 14 kwietnia, godz. 17:00

Do zespołu Sennheiser Relationship Management dołączy czterech wiodących inżynierów dźwięku z profesjonalnego rynku touringowego, którzy omówią swoje strategie miksowania front of house. Brandon Blackwell, Brett „Scoop” Blanden, Snake Newton i Phillip J. Harvey również przekażą wiele wskazówek dotyczących tras koncertowych i chętnie odpowiedzą na pytania dotyczące FOH. Rejestracja TUTAJ.

Panel House of Worship Roundtable
Czwartek, 16 kwietnia, godz. 17:00

Dołącz do dyskusji na żywo na temat produkcji audio z czterema wiodącymi profesjonalistami z dziedziny nagłaśniania obiektów kultu. Do zespołu Sennheiser Relationship dołączą paneliści Brian Gowing (Business i Technology Manager w Christian Missionary Alliance), Chris Huff (Audio Engineer w Behind the Mixer), Chad Kirkpatrick (Audio Engineer i Sales & Training Manager w Ascension Worship) i Matt Sales (Project Manager w SFL, kierował zespołem produkcyjnym w Holy Trinity Brompton). Omówią swoje podejście do obecnego środowiska pracy, w tym usług audio podczas kwarantanny i usług wirtualnych, wyborów inwestycyjnych, pracy z wolontariuszami i wielu innych tematów opartych na pytaniach publiczności podczas sesji. Rejestracja TUTAJ.

Firma Neumann organizuje bezpłatne webinaria

Szkolenia online dot. najważniejszych aspektów mikrofonów studyjnych marki Neumann, są doskonałą okazją do poszerzenia lub odświeżenia swoich umiejętności i wiedzy. Pierwsza sesja będzie dostępna w piątek 3 kwietnia o trzech różnych porach (8.30, 13.30 i 18.00 CET). Pozostałe dwie sesje odbędą się w dniach 17 i 24 kwietnia. Wszystkie webinary odbędą się w języku angielskim. Szkolenia są bezpłatne, wymagają jedynie rejestracji TUTAJ. Informacje o wszystkich dostępnych szkoleniach w ramach Sennheiser Sound Academy można znaleźć na stronie https://en-de.sennheiser.com/webinars.

Bezpłatne kursy online RCF PRO AUDIO

Arcade Audio zaprasza na nowe kursy online RCF PRO AUDIO, które rozpoczęły się w środę 1 kwietnia. Sesje będą prowadzone w czterech różnych językach (angielskim, hiszpańskim, niemieckim i włoskim) zgodnie z ustalonym harmonogramem. Więcej informacji, oraz możliwość zapisania się na seminaria znajduje się TUTAJ.

Kształć się online z Harmanem

Harman University zaprasza na online'owe szkolenia z zagranicznymi prelegentami. Pierwsze szkolenie na temat mikrofonów odbyło się w środę 1 kwietnia. Następne, bardzo ciekawe prowadzone przez weterana branży eventowej, Cameron'a O'Neill, na temat wyzwań jakie stawiają imprezy eSport'owe inżynierom systemów audio będzie miało miejsce 9 kwietnia o godzinie 18.00. Trzecie szkolenie, 23 kwietnia dotyczyć będzie Performance Manager'a dla początkujących i zaawansowanych. Więcej informacji TUTAJ.

Konsbud Audio zaprasza na spotkanie on-line

W tym trudnym czasie firma Konsbud Audio. proponuje ofertę edukacyjną – serię webinarów, podczas których przybliżone zostaną konkretne zagadnienia związane z ofertą produktową i szeroko rozumianą tematyką pro audio. Więcej informacji TUTAJ.

Bezpłatne webinaria od Sennheisera

Firma Sennheiser zachęca do poszerzenia swoich kompetencji i skorzystania z bez-płatnych webinarów z zakresu AV i Pro Audio. Sennheiser zaplanował na najbliższe tygodnie serię bezpłatnych szkoleń online o szerokim zakresie tematycznym: od podstawowych informacji na temat fal radiowych i mikrofonów, po dyskusje z inży-nierami dźwięku czy zaawansowane szkolenia z monitoringu. Firma przewidziała także możliwość zadawania pytań zespołowi inżynierów dźwięku Sennheisera. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, wymagają wyłącznie wcześniejszej rejestracji. Wszystkie szczegóły, w tym harmonogram szkoleń oraz link do rejestracji, są dostępne TUTAJ.

Akademia DiGiCo #GdyLiczySięDźwięk

Filmy szkoleniowe będą ukazywały się 2 razy w tygodniu na kanale YouTube firmy Polsound. Zapraszamy do obserwowania kanału i uczestniczenia w zajęciach. Jeśli pojawią się pytania - zapraszamy do dyskusji w komentarzach pod filmem. Więcej informacji TUTAJ.

Szkolenia online od marki Powersoft

Powersoft proponuje wartościowy cykl szkoleń online z najważniejszych zagadnień dotyczących produktów Powersoft. Szkolenia są bezpłatne, dostępne dla wszystkich, którzy się zarejestrują. Będą prowadzone w dwóch językach: angielskim i hiszpańskim. Szczegóły TUTAJ.

Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó