Więcej...

Darmowa sesja z UA Luna od Jacquire Kinga

28.05.2020 
Darmowa sesja z UA Luna od Jacquire Kinga

Uznany inżynier studyjny Jacquire King rejestrował sesje nagraniową utworu The Wine of Lebanon, a teraz każdy z nas może zajrzeć w głąb tego projektu. Sesja została zarejestrowana w programie Universal Audio Luna, który kilka tygodni temu miał swoją premierę.

Jeszcze zanim program UA Luna pojawił się na rynku na naszych łamach mogliście przeczytać kompleksową recenzje tego narzędzia, gdzie pisaliśmy m.in., że jest to kompleksowy system produkcyjny, pozwalający na kreowanie, nagrywanie i miks. Przy okazji przypominamy, że ten DAW nadal dostępny jest bezpłatnie dla użytkowników interfejsów audio Apollo lub Arrow Thunderbolt.

Sam pomysł udostępniania profesjonalnych sesji jest niczym nowym, bo przecież już w początkowych wersjach FL Studio mogliśmy podejrzeć jak wyglądały projekty dla poszczególnych gatunków muzycznych, a ostatnio pojawiła się aktualizacja Logic Pro X 10.05, gdzie znajdziecie sesje Ocean Eye's od Billie Eilish. Wielu producentów z którymi rozmawiamy przekonuje, że analiza takich projektów dało im bardzo wiele w kontekście ich własnej działalności twórczej.

Utwór The Wine of Lebanon to utwór z pogranicza folku i country, ale nawet jeśli nie są to najbliższe Wam stylistyki i tak można się z takiego projektu sporo nauczyć. Całą sesję rejestrował Jacquire King (laureat Nagrody Grammy), a rzecz miała miejsce w legendarnym studiu United Recording w Los Angeles.

Projekt możecie pobrać z poziomu UA Luna.