Jaki mikrofon wybrać?
Jaki mikrofon wybrać?

Na to tytułowe pytanie wielu z nas ciągle szuka odpowiedzi, ale mamy nadzieję, że nasze zestawienie 20 mikrofonów dostępnych obecnie na rynku będzie pomocne w rozwiązaniu tego dylematu. Przy każdym z prezentowanych modeli znajdziecie jego krótki opis, dane techniczne oraz cenę, która jak wiadomo niejednokrotnie okazuje się decydująca w kontekście naszych sprzętowych wyborów. Staraliśmy się, aby nasza selekcja składa się z mikrofonów w rozsądnych cenach.

Technologia
2019-11-22

Odpowiedź na pytanie "jaki mikrofon wybrać?" zależy oczywiście od wielu czynników. Po pierwsze musimy wiedzieć do realizacji jakich celów zamierzamy dany mikrofon wykorzystać. Czy szukamy najlepszego rozwiązania do naszego domowego studia, czy potrzebujemy mikrofonu, który sprawdzi się scenie? W naszym zestawieniu znajdziecie propozycje, które pozwolą odnaleźć się Wam w obu tych sytuacjach. Przy każdym z prezentowanych modeli umieściliśmy jego zwięzłą charakterystykę, informacje techniczne oraz kwotę, jaką należy uiścić, jeżeli zamierzamy wejść w jego posiadanie. Jak wspominaliśmy wcześniej naszą selekcje tworzą mikrofony w rozsądnych cenach - 16 z nich kupimy za mniej niż 1600 zł, natomiast pozostałe 4 modele to już nieco wyższa półka cenowa, ale wciąż możemy określać podane tam kwoty jako rozsądne.

Od razu zaznaczamy, że to, iż jakiegoś mikrofonu w tym zestawieniu nie ma wcale nie znaczy, że nie jest on warty uwagi czy też mamy do niego jakieś zastrzeżenia. Po prostu nie sposób było zmieścić tutaj wszystkie modele, jakie znajdziemy na rynku.