Więcej...

A_GIM bierze na warsztat sample z SEPR

11.06.2019 
A_GIM bierze na warsztat sample z SEPR fot. www.polskieradio.pl

A_GIM to drugi po Wojtku Kucharczyku artysta, który został zaproszony przez Instytut Adama Mickiewicza do przygotowania utworu na bazie sampli z nagrań Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia. Wy też ciągle możecie wziąć udział w konkursie w którym na autorów najciekawszych kawałków czekają atrakcyjne nagrody.

- Uczęszczając do szkoły muzycznej pierwszego stopnia otrzymałem w prezencie od mamy "Mały informator muzyki XX wieku" Bogusława Schaeffera. Niewiele z tego zrozumiałem, miałem chyba 6 lat. Jednak wykresy, zdjęcia zaawansowanych urządzeń do generowania dźwięku, magiczne nazwiska wielkich kompozytorów, takich jak Stockhausen i Xenakis musiały zaprogramować mój mózg na tyle skutecznie, że całą dziecięco-młodzieńczą uwagę skupiłem na muzyce eksperymentalnej i elektronicznej - mówi A_GIM a właściwie Agim Dżejlili zapytany o swój pierwszy kontakt z nagraniami SEPR. Artysta znany z takich składów jak Nervy, Oszibarack czy ostatnio Blooma przygotował utwór "SEPRENTATION". Jak powiedział w rozmowie z portalem Culture.pl brzmieniami z paczki sampli SEPR, które najbardziej przypadły mu do gustu to fragmenty wycięte z muzyki Krzysztofa Knittla np. "Echo Drone" czy "Jammin".

W związku z konkursem organizowanym przez Instytut Adama Mickiewicza oraz portal The Quietus do stworzenia utworu na bazie sampli z nagrań SEPR zaproszono takich artystów jak np. Wojciech Kucharczyk, A_GIM, Zamilska czy Mouse on Mars. Rzeczony konkurs potrwa do 31 sierpnia i właśnie do tej daty możecie przesyłać swoje utwory, które powinny być oparte o paczkę sampli, jaką specjalnie na tę okazję przygotował nasz redakcyjny kolega Marcin Staniszewski.

Sample, których należy użyć przy tworzeniu konkursowego kawałka znajdziecie TUTAJ. Wasze utwory przesyłajcie na adres presrebooted@iam.pl do 31 sierpnia. Zgodnie z informacjami podanymi przez organizatorów stworzone kompozycje nie muszą składać się wyłącznie z brzmień zawartych w paczce - Your piece does not have to only consist of music from the sample pack, but it does need to make prominent use of it.

Cały wywiad z A_GIM-em oraz więcej informacji nt. konkursu znajdziecie TUTAJ.