Inspiracja w brzmieniu syntezatora
Zaprojektowana tak, aby zachęcać do wprowadzania zmian i ruchliwości brzmienia, strategia ta pozwoli błyskawicznie tworzyć rozbudowane aranżacje
Bardzo pomocnym jest skierowanie uwagi ku etapowi aranżowania już na samym początku procesu sound designu. Jeśli swoje brzmienia będziesz budować tak, aby zmieniały się i przenikały w interesujący sposób, nigdy nie braknie Ci pomysłów na przekształcenie swoich szczątkowych koncepcji w organicznie brzmiące kawałki. W poniższym tutorialu wykorzystamy riff, który jest nie tylko świetnym punktem wyjścia do rozbudowy, ale jego brzmienie zawiera struktury makro, których uruchamianie można zautomatyzować w czasie. Jeśli jesteś użytkownikiem Massive’a, możesz ten preset znaleźć na dołączonej do magazynu płycie DVD lub wśród materiałów online na https://media.avt.pl, i wykorzystać we własnych produkcjach.
1.
Pod względem rytmicznym wykorzystamy połączenie 50/50 dwóch modulatorów Performer, sterujących różnymi parametrami, w tym poziomem oscylatora i proporcjami wavetable. Przypisując regulację stopnia przenikania pomiędzy obydwoma Performerami do makra można tworzyć rozmaite rytmy po prostu obracając pokrętłem.
2.
Dla uzyskania urozmaicenia brzmieniowego tworzymy makro zarządzające miksem filtru grzebieniowego, feedback/overdrive, miksem bitcrushera, poziomem oscylatora 2 i zawartością szumu. Subtelne zmiany brzmienia i charakteru mogą zmienić postrzeganie słuchacza na pozornie powtarzalną naturę dźwięku.
3.
Pogłos pozwala dodać impetu. Przypisując w Massive regulację parametrów Reverb Size oraz Dry/Wet do pokrętła makro, a następnie automatyzując jego pracę w końcówce co ósmej lub co szesnastej sekcji, unurzamy suchy dźwięk syntezatorowy w ambiencie, który w dowolnej chwili możemy wycofać.