Klasyczne kompresory
Klasyczne kompresory

Z artykułu dowiesz się, jak najlepiej wykorzystać pięć najbardziej znanych i ponadczasowych kompresorów świata, aby poprawić jakość i dodać charakteru do swoich miksów.

Technologia
2014-07-25

Pięć (innych) klasycznych kompresorów

1.

Elysia Alpha Compressor

Firmowa emulacja własnego procesora masteringowego Elysia z możliwością pracy Mid-Side, łagodnym limiterem, opcjonalnym dodawaniem harmonicznych i trybem Side-Chain. Choć z początku wygląda odstraszająco, to brzmi znakomicie.
plugin-alliance.com (299 dolarów)

2.

Slate Digital VBC FG-Red

Pod względem nietypowej kompresji grupowej FG-Red jest emulacją klasycznego Focusrite Red 3. To szczególne rozwiązanie najlepiej działa, gdy wskaźniki głębokości tłumienia wychylają się bardzo nieznacznie, pozwalając uzyskać ciekawą prezencję.
www.slatedigital.com (199 dolarów)

3.

Softube Tube-Tech CL1B

Emulacja sprzętowego Tube-Tech CL1B, który jest kompresorem optycznym z lampami i transformatorem, o konstrukcji inspirowanej klasycznym LA-2A. Zarówno wersja sprzętowa jak i wersja wirtualna brzmią naprawdę znakomicie.
www.softube.com (329 dolarów)

4.

Waves API 2500

Jeśli istotne znaczenie ma dla Ciebie uniwersalność kompresora, to 2500 jest właśnie tym, czego szukasz. Z opcją sprzężenia z wejścia lub wyjścia, ustawieniem procentowości sprzężenia L/R, różnymi kształtami kolana i auto-gain to wyjątkowo elastyczny procesor.
www.waves.com (400 dolarów)

5.

Universal Audio Neve 33609

Oficjalnie sygnowana przez Neve emulacja sprzętowego klasyka, pracująca na platformie Universal Audio UAD-2 DSP. 33609 to kompresor grupowy ceniony za wyrównaną pracę i muzyczną obróbkę miksów, który sprawdza się też na grupach i instrumentach.
www.uaudio.com (249 dolarów)


Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
Apogee Symphony Desktop - interfejs audio
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó