Jakie monitory studyjne wybrać?
Jakie monitory studyjne wybrać?

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że od jakości odsłuchu będzie zależeć finalne brzmienie naszych produkcji. Celowo piszę o odsłuchu, a nie o monitorach, bo te ostatnie są tylko częścią środowiska odsłuchowego, w którym znaczącą rolę odgrywa jakość akustyczna pomieszczenia. Nasze monitory pokażą nam tylko tyle, na ile pozwoli pośrednik między nimi a naszym słuchem, czyli wnętrze. Załóżmy jednak, że pośrednik bierze minimalną prowizję, to jakie monitory wybrać?

Technologia
2021-04-26

HEDD Audio BASS 08 300W 8

Profesjonalni inżynierowie studyjni wymagający potężnego i precyzyjnego odtwarzania niskich częstotliwości będą zachwyceni nowym HEDD Audio BASS 08, kompaktowym subwooferem studyjnym, który jest kompatybilny z każdym modelem monitora studyjnego, jednak pełnię swoich możliwości pokazuje wówczas, gdy jest używany z najnowszymi modelami monitorów HEDD najnowszej serii MK2.

BASS 08 posiada wbudowany Lineariser®, narzędzie do linearyzacji fazy, które wyraźnie poprawia reprodukcję przestrzenną, a także zatyczki portów basowych, które pozwalają wooferowi przejść od konstrukcji bass-reflex do szczelnie zamkniętej. Na panelu tylnym znajduje się pokrętło wyboru konstrukcji zamkniętej lub otwartej, sterowanie rozszerzeniem niskich częstotliwości oraz przełączany filtr dolnoprzepustowy z różnymi częstotliwościami zwrotnicy, w tym dwoma trybami LFE.

BASS 08 posiada również system subwoofera satelitarnego Linear Phase, który stosuje przełączalne opóźnienie grupowe na wyjściu satelitarnym. Potencjalne odległości między subwooferem a satelitami można kompensować w krokach 0,5 dB w zakresie ± 2 m. W przypadku użycia z monitorami HEDD MK2 po raz pierwszy można zainstalować system satelitarny Linear Phase. 8-calowy kompozytowy przetwornik o strukturze plastra miodu zapewnia dokładną charakterystykę częstotliwościową od 24 do 80 Hz przy maksymalnym SPL 105 dB (z 1 m).

Solidna obudowa typu unibody posiada lakierowane wykończenie zapewniające wysoką trwałość i doskonałą estetykę. Obudowa zapewnia stabilność oraz bezproblemowy dźwięk, nawet przy pełnej mocy. Wzmacniacz ICEpower oferuje 300 W i jest zasilany uniwersalnie, aby zapewnić kompatybilność na całym świecie. Na panelu tylnym znajdują się również dwa zbalansowane wejścia XLR oraz cyfrowe wejście AES i Through.

Informacje

Pasmo przenoszenia (-3dB) 24-80 Hz (zmienna)
Zmienna górna granica częstotliwości 40-120 Hz
Zakres LF (-3dB) normalny / rozszerzony 24 Hz / 20 Hz
Wzmocnienie wejściowe ± 12dB
Konwersja AD / DA 96 kHz / 32 bity
SPL max @ 1 m (połowa przestrzeni) 105 dB SPL
Wymiary (wys. X szer. X gł.) 392 x 290 x 400 mm
Waga 17 kg
cena 4500 zł
Star icon
Produkty miesiąca
Antelope Zen Go Synergy Core - interfejs audio
DNA PODCAST 700 – zestaw z mikrofonem pojemnościowym USB
MIPRO MI 58 — cyfrowy system bezprzewodowy IEM
Close icon
Poczekaj, czy zapisałeś się na nasz newsletter?
Zapisując się na nasz newsletter możesz otrzymać GRATIS wybrane e-wydanie jednego z naszych magazynó
Copyright © AVT 2020 Sklep AVT